Reklama

"Nie bójcie się dialogu"

"Nie bójcie się dialogu"

12.07.2015
Czyta się kilka minut
Niech Bóg błogosławi ten upór, niech Bóg błogosławi i ożywia waszą wiarę, niech Bóg błogosławi kobietę paragwajską, najwspanialszą w Ameryce.
Franciszek w Paragwaju. Fot: AP/FOTOLINK
P

Paragwaj żyje atmosferą fiesty. Kolejny dzień pielgrzymki papież rozpoczął od wizyty w szpitalu pediatrycznym Niños de Acosta Ñú w Asunción. Kończąc odwiedziny Franciszek wygłosił krótkie improwizowane przemówienie. Odniósł się w nim do ewangelicznej sceny w której Jezus upomina uczniów, aby nie przeszkadzali dzieciom zbliżać się do niego. „Jezus przypomina nam przez to – mówił papież – że powinniśmy być pokorni i spontaniczni jak te dzieci. One zwykle są radosne i tego chce od nas Jezus.” Następnie zwrócił się do rodziców chorych dzieci zapewniając o swojej bliskości i modlitwie. Jedno dziecko spontanicznie zbliżyło się do papieża i ofiarowało mu swój identyfikator: „Masz tam moje zdjęcie – powiedziało – Daję ci to, abyś pamiętał o mnie”. Papież wskazując na to dziecko powiedział: „Właśnie tego chce od nas Jezus, abyśmy posiedli tę prostotę jaką mają dzieci”.

Następnie papież...

7851

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"(...) Bardzo często kultura dialogu prowadzi do konfliktu. Nie należy się tego obawiać. Wręcz przeciwnie stanowi to dla nas wyzwanie.” -też tak myślę. Dziękuję.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]