Reklama

Wnuki Kaczyńskiego

Wnuki Kaczyńskiego

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Spora część pokolenia gierkowskiego wyżu, która ma ambicje politycznego działania, jest albo w PiS-ie, albo w jego orbicie.
Daniel Obajtek i Patrycja Klarecka z zarządu Orlenu na jednej ze stacji koncernu, październik 2018 r. TOMASZ PACZOS / FOTONOVA
S

Stereotyp wygląda tak: PiS to anachroniczna i zwrócona ku przeszłości partia ludzi starych, której najbardziej znani politycy przekroczyli wiek emerytalny (Antoni Macierewicz ma 70 lat, Jan Szyszko – 74, a marszałek Ryszard Terlecki – 69). W dodatku trzęsie nią schorowany 69-latek, mentalnie tkwiący gdzieś w latach 70., który myśli, że na drony mówi się „androny”, trzeba mu drukować internet i długo nie miał konta bankowego – wypisz wymaluj późny Breżniew. Niewygodna prawda może być jednak inna.

W ostatnich latach na fali przepracowywania wyborczego sukcesu partii Kaczyńskiego nie raz zwracano uwagę, że PiS jakimś sposobem zdołał zerwać z wizerunkiem partii obciachowej, z którą wojowano prześmiewczym hasłem „zabierz babci dowód”. Dziś w grupie 20-latków PiS idzie łeb w łeb z PO. Jeszcze dekadę temu w tym samym przedziale wiekowym liberałowie byli dwa razy popularniejsi.

...
11364

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaglądanie w metryki wyborcom nic nie da, Panie Redaktorze. Pana polemika z nieistniejaca teza, ze w PiS-ie sa same staruszki (nikt nigdy tak nie twierdził, a badania socjologiczne już dawno pokazały całkiem inne oblicze PiS-u), jedynie chyba ma za zadanie przesłonić prawdę. A prawda jest, ze podział między wyborcami PiS-u i "reszta Polski" wynika z podziału według cywilizacyjnego etosu. Po stronie PiS-u są ludzie w różnym wieku, ale chyba raczej młodzi, w każdym razie ci, którzy nie odebrali zadnego wychowania i nie zostały im wpojone żadne zasady moralne, bo rodzice nie mieli na to czasu, a i sami niewiele mieli do zaoferowania, do tego poziom polskiej szkoły dramatycznie się w latach 90-ych obniżył. Po drugiej stronie są ludzie ukształtowani zgodnie z inteligenckim etosem. Rzuca Pan Redaktor dobre przykłady. Co sobą reprezentuje pan Duda z Podhala? Albo panna Wassermannówna z galicyjskiej wioski, córa ojca odmawiającego zapłaty za remont łazienki? Albo pan Morawiecki? Czy przypadkiem nie wziął przykładu z ojca, o którym, jak pamiętam, mówiło się w latach 80., ze jest SB-eckim agentem? Albo pan Tarczyński, który przecież kończył KUL? Można tak wymieniać i wymieniać... Inteligencki etos, a i ich polityczne wybory zrozumiałe dla przeciwnikow politycznych, niemniej pokrewnych kulturowo, reprezentuje zaledwie garstka PiS-owców: panowie Kaczyński, Macierewicz, Terlecki, Rokita...i tu się zatrzymuje, bo nikt mi więcej nie przychodzi do glowy. Reszta to po prostu załosna mierzwa, którą można kupic za byle ochłap. Bez twarzy, bez zasad, co pokazał pan Jaki w czasie warszawskiej kampanii wyborczej, kiedy oświadczył, ze nie należy juz do PiS:))))) I jak miał z nim nie wygrać Rafał Trzaskowski, słuchacz wykładów prof. Geremka? Po stronie PiS-u stanęli ludzie bez jakiegokolwiek oblicza ideowego (nie mówię o oszołomach religijnych czy jawnych nacjonalistach i faszystach), dla których jest całkowicie obojętne, jaki los czeka Polskę osamotnioną, od której odwróci się Europa Zachodnia, jak też czy w Polsce będą niezależne sady. Te dylematy są wyłącznie udziałem ludzi nie tylko wykształconych, ale i wdrazanych od dzieciństwa do roztrzasania takich problemów. I tacy nie mogą poprzeć PiS-u, sorry

PiS na pewno nie jest dla uczciwych i przyzwoitych

TEN Kaczyński wnuków miał nie będzie

Aż trudno w to uwierzyć, ze można być aż takim idiotą. Wszystko na to wskazuje, że TVN specjalizująca się w wysyłaniu w świat materiałów ukazujących Polskę jako kraj opanowany przez faszystów sama wpadła w zastawioną przez siebie pułapkę. No bo to proszę państwa było tak, że gdzieś tam lesie pod Wodzisławem grupka idiotów zebrała się aby w ukryciu świętować urodziny Hitlera. I tu nagle jak filip z konopii wyskoczyły zza drzewa kamery TVN aby kamerować cały spektakl. Pyszne ! A nawet bardzo pyszne !

Wie Pan, to jak z tym teatrem u Sowy....Słuzby rosyjskie w interesie PiS-u wprawdzie zleciły nagranie, niemniej uczestnicy obiadu nie byli zmuszani do wygłaszania tekstów okraszonych przekleństwami. Zrobili to, bo takim jezykiem się posługują na co dzień, kiedy sa wsrod "swoich"

a od Kaczyńskiego cały PiS ma alergię na Polskę i polskość, wszystko zrobią, by je zaorać +++ p.s. przepraszać to pan powinien za wulgaryzmy, nie za czyjeś życie

Ale skoro Szczepan Twardoch pozwolił sobie na taki tekst w Gazecie Wyborczej to pozostaje mi jedynie zacytować.

Szanowny Pan świadomie i bez jakiegoś sensownego powodu. Jednym słowem komentarz nadaje się wycięcia.

Nie spodziewałem się, że dożyje takich czasów.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]