Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Eksperyment Biedroń

Eksperyment Biedroń

03.09.2018
Czyta się kilka minut
Dla jednych miły, medialny, sławiący miasto. Dla innych bardziej celebryta niż zarządca. Jaki jest jego czteroletni bilans w Słupsku?
Prezydent Biedroń udzielił ślubu cywilnego dziesięciu parom z całej Polski, Słupsk, sierpień 2018 r. RYSZARD NOWAKOWSKI / FORUM
R

Robert Biedroń jest sympatyczny. Słupsk jest sympatyczny. I przechodnie w Słupsku też są sympatyczni. Spodziewałem się narzekań, słyszę okrągłe przymiotniki: sprawny, skromny, inteligentny, medialny.

Bycie sympatycznym to nie wszystko – usłyszę też od słupszczan, a jedna z radnych powie mi: – Robert Biedroń zawiódł mnie nie tylko jako samorządowiec, ale także jako człowiek.

Miasto kontrastów

Nie mogę się zdecydować: przyjemnie tu czy niekoniecznie? Wjeżdża się do tego miasta szeroką drogą, ale zaraz przy niej ledwo stoi pan, który mimo wszystko otwiera kolejne piwo i pociąga, ku milczeniu czekających na autobus.

Mijam bramę Stadionu 650-lecia, która przypomina epokę Edwarda Gierka, ale już za bramą jest nie byle co, bo Centrum Lekkoatletyczne im. Ryszarda Ksieniewicza, z nowoczesnymi bieżniami i siłowniami.

Ulicę Legionów Polskich, której stan...

13984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

jego wynik da odpowiedź, czy Polska już dojrzała do tego by stać się drugą Irlandią, czy może kościół ma jeszcze parę lat na trwanie w mirażu wszechwładzy i omnipotencji - da Bóg, ostatnich parę lat

... to Pan Biedroń może schować głowę w piasek.

W ostatnich wyborach Pis, zdobył większość, dzięki głupocie działaczy lewicy, którzy dzięki swej pysze a póżniej procentom, zostali na kanapie. W zbliżających się wyborach do Sejmu i Europarlamentu, dzięki panu Biedroniowi, którego Słupsk, przestał interesować, PIS, znowu zdobędzie większość, ponieważ nikt chyba nie sądzi, że potencjalny wyborca PIS-u, zagłosuje na Biedroniową partyjkę. Zagłosują na nią, wyborcy PO i SLD a PIS - zgarnie wszystko. Za to Wyborcza, TVN-24, będą miały dużo materiału poglądowego do rozdzielania szat, nad biedną Polską. Polecam paniom i panom dziennikarzom, udział w Marszu Równości, tam na platformie, będą mogli dać upust swojemu oburzeniu.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]