Reklama

Głodny i głupi

Głodny i głupi

03.09.2018
Czyta się kilka minut
Jak może wyglądać świętość współczesnego nastolatka?
Carlo Acutis MATERIAŁY PRASOWE
P

Płacz i uśmiech. To pierwsze i ostatnie wspomnienie matki. Antonia Salzano tak zapamiętała syna. Dwa momenty połączone słowem – szpital. Płacz w szpitalu w Londynie, gdy przyszedł na świat 2 maja 1991 r. Rodzice przyjechali do Wielkiej Brytanii z Włoch za pracą. Uśmiech: ostatnie pożegnanie w szpitalu San Gerardo w Monzy, gdzie zapadł w śpiączkę z powodu ostrej białaczki szpikowej typu M3 – najgorszej z odmian, z szansą przeżycia jedną na milion – zdiagnozowanej niespełna tydzień wcześniej. I gdzie zmarł 12 października 2006 r.

W lipcu Franciszek podpisał dekret Kongregacji ds. Kanonizacyjnych o heroiczności cnót Carla Acutisa. Piętnastolatek ma otwartą drogę na ołtarze.

– Nie myślałam nigdy, że mam w domu świętego – mówi w rozmowie z „TP” matka. – Był może bardziej wrażliwy na problemy innych i bardziej posłuszny niż rówieśnicy. Byliśmy początkującymi rodzicami. Nie...

5220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

zmarła parę dni temu w wieku 21 lat - zadziwiła i poruszyła świat swoją mimo śmiertelnej choroby pozytywną energią, uśmiechem, optymizmem i działaniami na rzecz pomocy innym chorym - świętą katolicką na pewno nie zostanie, ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

Chyba że robiła to, co robiła na pohybel kościołowi. Nie przypuszczam, ale nie wiem na pewno, bo o Carlu Acutisie i Claire Wineland dowiedziałem się dopiero teraz. Co też nie ma większego znaczenia.

...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]