Reklama

W Kościele ostro o PiS

W Kościele ostro o PiS

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Biskupi coraz częściej i coraz głośniej przestrzegają przed angażowaniem się w Kościele w popieranie partii rządzącej.

„Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to związek, który nie służy Kościołowi i powoduje osłabienie wolności głoszenia, wikłając Kościół w doraźne układy” – mówi abp Wojciech Polak w najnowszym numerze miesięcznika „W drodze”. Prymas Polski przyznaje, że przestrzega przed tym zwłaszcza księży. „W Kościele mamy ludzi o różnych poglądach i musimy o tym pamiętać” – przypomina.

Duże poruszenie w mediach wywołała niedawna wypowiedź biskupa gliwickiego Jana Kopca, który w rozmowie z KAI grzechem nazwał „pobłażanie dla procesu »upartyjniania« państwa przez jedną opcję”. „Reforma państwa, która zawsze jest potrzebna, tego nie wymaga” – stwierdził śląski hierarcha i przekonywał, że „zawsze powinna być zagwarantowana niezależność sądów od władzy politycznej”.

Komentując tę wypowiedź portal natemat.pl przytacza wypowiedzi diecezjan, którzy nie pamiętają, aby wcześniej ich ordynariusz tak jednoznacznie wypowiadał się w kwestiach życia publicznego. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

czyli zdejma swe rozowe okluary i swiat beda widziec takim jakim jest NEUTRALNIE bez jakiegokolwiek angazowania sie w polityke . Wtedy beda dopiero wikariuszami , proboszczami , biskupami , czy nawet arcybiskupami ale w sprawach Boskich i wylacznie.

Mleko już się wydało w kabinie samochodu. Jak trudno pozbyć się smrodu wiedzą ci co to przeżyli.

Mleko już się wydało w kabinie samochodu. Jak trudno pozbyć się smrodu wiedzą ci co to przeżyli.

W kościele są ludzie o różnych poglądach, ale przede wszystki to, że swoim poparciem kapłani legitymizują nikczemne, uwłaczające godności ludzi działania i wypowiedzi władzy. Podpisują się pod skdalicznym traktowaniem ludzi niepełnosprawnych ( w sejmie i w edukacji), pod historycznymi kłamstwami, niszczeniem ludzi, nepotyzmem, pogłębiającymi się podziałami, brakiem elementarnego szacunku, wyzwiskami. Może i niektóre działania władzy zasługują na pozytywny komentarz, ale od tego ona jest, żeby działać w interesie społeczeństwa i za to jej płacimy - słono, jak się okazuje.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]