Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Inni szatani są tu czynni

Inni szatani są tu czynni

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Trochę strach pisać, bo jak się pisze coś o Rafale Trzaskowskim i nie jest to krytyka, to wypada się z towarzyskiego obiegu i nie jest się już tak cenionym i lubianym.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
A

Ale muszę chyba, bo nie wytrzymam dłużej. Na wstępie jednak chętnie podeprę się cudzym słowem, zawsze to raźniej we dwie niż samej. Patrycja Pustkowiak, pisarka, w niedawnym wywiadzie dla „Tygodnika” powiedziała o tym, dlaczego w powieści „Maszkaron” podśmiewuje się nieco ze swoich lewicowych koleżanek i kolegów, którzy z niespecjalnie skrywaną niechęcią spoglądają na polską klasę średnią. „Nie rozumiem, czemu uciekanie na grodzone deweloperskie osiedla na obrzeżach miasta jest większym obciachem niż zamykanie się w 200-letniej kamienicy otoczonej starymi drzewami” – mówi, dodając, że śmieje się z tych, co „widzą potrzebę fraternizacji z mieszaną strukturą społeczną, której nigdy nie widzieli z bliska”. W tym jakże smacznym wywiadzie dużo więcej jest o hipokryzji, zachęcam do lektury.

Teraz zaś w związku z hipokryzją przejdę płynnie do Rafała Trzaskowskiego, który dla wielu...

4833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Skoro Kain zabił Abla, dlaczego Adam nie przestał wierzyć Bogu? Dlaczego Abraham nie przestał ufać Bogu, gdy Ten zażądał życia Izaaka? Dlaczego mamy przestać wierzyć w Boga, jeśli ksiądz zabija człowieka (powiedzmy, że to czyni)?

Wygląda na to, że wreszcie teraz po latach prokuratura potraktowała sprawę z należytą powagą i profesjonalizmem. Ziobro jak się już za coś zabierze to nie odpuści. Co ( w tym przypadku ) daj Boże.

Ech ten kult jednostki i te pokutujące od carskich czasów mniemania o dobrym carze (tu carach/ministrach) i złych urzędnikach.

Wygląda na to, że ta sprawa może zyskać i jedno i drugie. A minister od prokuratury - czy go lubimy czy też nie ( ja niespecjalnie ) - akurat w tej kwestii może odegrać rolę pozytywną.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]