Reklama

Szeryf z Opola

Szeryf z Opola

07.05.2018
Czyta się kilka minut
Patryk Jaki ma małe szanse na prezydenturę Warszawy. Ale łatwość, z jaką wchodzi w polityczne starcia i rzuca ostrymi oskarżeniami, spowoduje, że stołeczna kampania będzie do końca dynamiczna.
TOMASZ ADAMOWICZ / GAZETA POLSKA / FORUM
P

Prezes PiS nie chciał, by samozwańczy szeryf z Ministerstwa Sprawiedliwości walczył o warszawski Ratusz, ten sam, w którym od 2002 r. urzędował Lech Kaczyński. Tym bardziej że 33-letni Patryk Jaki jest wiernym druhem Zbigniewa Ziobry i członkiem Solidarnej Polski, a nie Prawa i Sprawiedliwości. Jednak sondaże, vox populi przeliczony na procenty, nie pozostawiły wyboru.

Jaki przeszedł długą drogę. Swoją pozycję i rozpoznawalność budował na radykalizmie, teraz obrał kurs na centrum i łagodnieje, by przypodobać się wyborcom z liberalnej metropolii. Słowem kluczem do niego jest „zmiana”.

Zaczął od siebie. Od dresiarza popijającego piwo na ławce i zagorzałego kibica Odry Opole do krawaciarza z wiecznie dzwoniącą komórką w ręku, który w gabinecie częstuje gości marchewką i winogronami. Po godzinach szlifuje doktorat z prawa i właśnie skończył zajęcia na prestiżowej...

18676

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"na poziomie". A choć ze 15 lat starszy od Patryka Jakiego, to i tak młody(ode mnie młodszy bynajmniej). A w każdym bądź razie ci obaj są spoza generacji '68-a to już znaczący plus dodatni...

"Kłopot w tym, że nadal jest postrzegany w stolicy jako człowiek jednego tematu: walki z mafią reprywatyzacyjną." Kłopot pan Jaki ma głównie z tym, ze jest nominowany przez partie oszustów, łobuzów i szkodników państwowych. I jako taki mojego głosu mieć nie będzie, choćby był ze złota. Inna sprawa, ze pan Trzaskowski wystrzelił z tymi "słoikami" jak Filip z Konopi.

to nic innego jak zając.

Najdawniejszą wzmiankę o Filipie i konopiach mamy u Reja, który w „Zwierzyńcu” powiada: Cóż wżdy się z nami dzieje, iż tak nic nie dbamy, Jako Filip w konopiach prawie ulegamy. Natomiast w XVII w. ks. Benedykt Chmielowski w „Nowych Atenach” pierwszy objaśnił przysłowie o Filipie, jakoby pochodzącym ze wsi Konopie, który niewczesnem odezwaniem się na sejmie miał dać powód do rzekomego przysłowia. Wiadomosci zaczerpnęłam z "Encyklopedii Staropolskiej"

Jest Pani świetna w tego rodzaju komentarzach, niech Pani będzie temu wierna. Mam na myśli te intelektualne krzyżóweczki, które Pani tak sprawnie rozwiązuje, a które zawsze dają w rozwiązaniu hasło: JAROSŁAW. Miło patrzeć jak Pani rozszyfrowuje te hasło i cieszy się z tego jak dziecko. Proszę pamiętać, że JAROSŁAW jeszcze długo będzie tym jedynym rozwiązaniem Pani krzyżówek, nawet, gdy ten człowiek nie będzie już od dawna żył. Pozdrawiam księżycowo

Myli się Pan bardzo:))) Pana JAROSŁAWA znałam w czasach studenckich, podobnie jak pana Macierewicza (którego jednak oceniam nieco nizej). Z panem Jarosławem łączy mnie wspólna miłość do zwierzat, zwłaszcza kotów, oraz wspólna głęboka pogarda do Ciemnego Ludu, którym po mistrzowsku manipuluje tak, ze nie sposób nie podziwiać. Tak więc teza, ze pisząc o niejakim Jakim mysle jednocześnie o panu Jarosławie, jest nieco przesadzona. Pan Jarosław, to pan Jarosław, a partia PiS, to szajka indywiduów rozwalających Polskę dla kasy, która mogą zgarniać jedynie dlatego, ze dzierżą władzę i łamia bezczelnie prawo

Może dziś się mylę bardzo, może jutro będzie inaczej:) Mam nadzieję, że Pani pogarda kiedyś zacznie się zmniejszać (to zawsze ulga żyć bez pogardy). Pozdrawiam nieco pochmurnie (u mnie w regionie zanosi się na deszcz). Wszystkiego dobrego!

Jarosław sie kończy, bez dwóch zdań, hieny z jego stada już go obwąchują i żrą się w kolejce po jego wątrobę; a co do Pańskich oczekiwań a propos pośmiertnych losów tej obrzydliwej postaci... bp Pieronek akurat wczoraj to dość zgrabnie ujął pytany o opinię w sprawie biegunkowego wysypu pomników L. Kaczyńskiego, cytuję z pamięci: "a niech sobie stawiają, jest czas stawiania i jest czas burzenia". ✚✚✚ p.s. proszę Pana, miło patrzeć to na Pańskie i im podobne komentarze, jako na żywy dowód istnienia ogniwa pośredniego pomiędzy homo sovieticus a homo sapiens

tak wypada Trzaskowski w porównaniu z Jakim, bardzo mi przykro

Dzień dobry,chciałam zwrócić uwagę dziennikarzowi jak i Redakcji, że zespół Downa to nie jest choroba. Nie jest on przyczyną śmierci ani też nie leczy się go. http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-genetyczne/za-zespol-Downa-odpowiadaja-wadliwe-geny_38191.html Może warto by zamieścić sprostowanie?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]