Reklama

Nie ma Go tu

Nie ma Go tu

26.03.2018
Czyta się kilka minut
„Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego. Powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział” (Mk 16, 6-7).
Ś

Ściśle rzecz biorąc, Orędziem jest tylko ostatnie zdanie, które „Trzy Maryje” mają przekazać „uczniom i Piotrowi”: „Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie!”. Wszystko, co powiedziane jest wcześniej, skierowane jest jedynie do posyłanych kobiet. To do nich mówi anioł: „Nie bójcie się!”. I to je zaprasza do wnętrza grobu – do zobaczenia miejsca, gdzie wcześniej leżało ciało Pana. Dlaczego? Gdyż kiedy szły do grobu, miały w sobie tylko jedno pytanie: „Kto nam odsunie kamień?”. Tymczasem kamień zastały już odsunięty. To trzęsienie ziemi – wiemy to od św. Mateusza (zob. Mt 28, 2) – i Anioł Pański odsunął kamień. Nie po to, rzecz jasna, żeby „wypuścić” Pana, ale po to, by one mogły wejść do środka i zobaczyć: „Nie ma Go tu!”.

Kamień nie był przeszkodą dla Pana. Był przeszkodą dla nich. Musiał zostać usunięty, aby mogły się otworzyć na prawdę Zmartwychwstania.

Z jakim...

3051

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie był też dla kobiet. Skoro mógł go zatoczyć jeden mężczyzna to także mogły go odtoczyć dwie kobiety. PS. Zmartwychwstanie to tylko figura jak pisał kiedyś prof. Śpiewak.

skąd u Ks. Biskupa ten styl zwany już powszechnie stylem "Rysia"? Precyzyjny, dbający o detale, zwane także, od poprzednika, "okruchami". Roztrząsający słowa i przecinki? Lubiący cudzysłowy i dwukropki? Sięgający do języka oryginalnego? Czy powstał ad hoc czy rodził się i ewoluował?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]