Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Homo sapiens wyszli wcześniej

Homo sapiens wyszli wcześniej

29.01.2018
Czyta się kilka minut
177–194 tys. lat liczą skamieniałe fragmenty szczęki (na zdj.)
TEL AVIV UNIVERSITY / EPA / PAP
H

Homo sapiens znalezione w jaskini Misliya na stoku góry Karmel w Izraelu – donoszą Israel Hershkovitz i współpracownicy na łamach „Science”. Paleoantropolodzy mogli więc kolejny raz użyć tradycyjnej formułki „wcześniej niż dotąd myśleliśmy”, opisując migrację człowieka. Znalezisko znacznie bowiem przesuwa czas wyjścia naszych przodków z Afryki – mogło to nastąpić już 220 tys. lat temu. Dla pewności datowanie skamieniałości przeprowadzono przy użyciu trzech różnych technik w trzech laboratoriach. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

--- znaleziony! Nie *znalezione!

(..)fragmenty szczęki Homo sapiens znalezione w jaskini (...) Jeśli potraktujemy lead jako pierwszą część zdania, dokończoną już w treści artykułu - wszystko się zgadza.

... wyszli wcześniej. Lepiej: homines sapientes wyszli wcześniej. Albo: przedstawiciele gatunku "homo sapiens" wyszli... Rozumiem, że Autor nie musi znać łaciny, ale TP ma chyba lektora?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]