Reklama

Małżeństwo Radia Maryja z PiS-em

Małżeństwo Radia Maryja z PiS-em

22.12.2017
Czyta się kilka minut
Ostatni rok pokazał, że alians Radia Maryja z partią rządzącą obu stronom dobrze służy.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i minister środowiska Jan Szyszko obchodzą 26. urodziny Radia Maryja, Toruń, 2 grudnia 2017 r. TYTUS ŻMIJEWSKI / PAP
Z

Zwycięstwo PiS w 2015 r. o. Rydzyk entuzjastycznie skomentował: „Pan Bóg ma w stosunku do nas plan miłości”. Życzliwość prezesa rządzącej partii wydaje się nie słabnąć. Po słynnym powyborczym podziękowaniu: „Ojcze dyrektorze, bez ciebie nie byłoby tego zwycięstwa” – Jarosław Kaczyński nie spuszcza z wysokiego tonu. „Wierzę, że z tej toruńskiej służby Panu Bogu i ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń” – napisał w liście odczytanym podczas niedawnych obchodów 26. rocznicy powstania Radia Maryja.

Msze rocznicowe w toruńskiej hali widowiskowo-sportowej coraz bardziej przypominają partyjne festyny. Od kilku lat obowiązkowo pierwsze ławki zajmuje partyjna elita. Część polityków PiS czuje się w Toruniu jak u siebie. Antoni Macierewicz czy posłanki Krystyna Pawłowicz i Barbara Bubula są felietonistami mediów o. Rydzyka, a minister Jan Szyszko ich częstym bywalcem. Inni przyjeżdżają, „bo trzeba”. Ci ostatni zwykle z kwaśnym uśmieszkiem wysłuchują jowialnych uwag ojca dyrektora podczas długich powitań.

O. Rydzyk wie, że może sobie na wiele pozwolić. „Małżeństwo” z PiS-em daje m.in. przywilej pouczania polityków. „Niemcy nam zazdroszczą, że prezydent klęka, premier klęka. Oby to było konsekwentne” – mówił ojciec dyrektor, gdy na początku grudnia Radio Maryja odwiedziła premier Beata Szydło. Po nominacji na premiera Mateusz Morawiecki dwukrotnie pojawiał się w rozgłośni. Ale „boży plan miłości” przede wszystkim daje niebagatelne profity. Ministerstwa rządu PiS przyznały, że różnym podmiotom koncernu o. Rydzyka przekazały już 9 mln złotych dotacji. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pięknie, tylko Kościoła, a właściwie wiernych żal...

brak słów...a jeszcze niedawno generał (wg określenia jednego z felietonistów TP) nie umiał się przeżegnać....a ich bożyszcze LK - mówił "spi....aj dziadu" [przepraszam i proszę o nieusuwanie mojego posta, to cytat]

P. Błaszczak ostatnio raczył nazwać p. Szydło ostatnim komunistycznym premierem. Tzn. powiedział "tydzień temu skończył się w Polsce komunizm", a skoro był komunizm to i premier był komunistyczny. A premierem była p. Szydło. Taka to właśnie elyta jest właśnie u władzy.

O ile nam wiadomo OJCIEC R:slubowal m inn chocby tylko czystosc ( o ubostwie juz nie wspomne...)- wiec przepraszam jaki Papiez dal zgode na to malzenstwo z Prezesem,a dalej nawet na wielozenstwo z calym pisem? przeciez to wiecej niz SODOMA;...ale klekac kazden umie nawet moze falszywie bic sie w nieswoje piersi za te chocby 9 mln! Wierze w to ze nadejdzie taki czas ze ktos z tego zwiazku musi zostac suspendowanym lub lepiej ekkskomunikowanym,Amen.

Przykładowo Paweł Adamowicz - prezydent miasta Gdańska, który wypowiada się o polskich biskupach .... tak mniej więcej jak Lech Wałęsa i podejmuje liczne inicjatywy sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego otrzymał był niegdyś Złoty Krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” (Za Kościół i Papieża) nadany przez Papieża Jana Pawła II (najwyższe odznaczenie Kościoła Katolickiego nadawane, jakie może otrzymać osoba świecka). Szkoda, że takiej nagrody nie dostała pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. A Ojciec Rydzyk - o ile mi wiadomo - wspiera ludzi ubogich i pokrzywdzonych i także w tych kwestiach współpracuje z partią rządzącą.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]