Reklama

Wolności oddać nie umiem – spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim

Wolności oddać nie umiem – spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim

01.12.2017
Czyta się kilka minut
Zobacz nagranie ze spotkania, które odbyło się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN 1 grudnia 2017 roku.
Ks. Adam Boniecki / fot. Maciej Zienkiewicz
Ks. Adam Boniecki / fot. Maciej Zienkiewicz dla "TP"
W

Wolności oddać nie umiem" - spotkanie z ks. Adamem Bonieckim poprowadziła dziennikarka "Tygodnika Powszechnego" Anna Goc.

Podczas spotkania była mowa o wolności danej, wywalczonej i utraconej. Został również poruszony temat wolności sumienia i wolności wyboru. Rozważane były również kwestie ogólne – o wolności lub jej braku jako uniwersalnym zjawisku, niezależnie od miejsca i epoki.

Partnerami wydarzenia są Tygodnik Powszechny, Klub Tygodnika Powszechnego w Warszawie, Wydawnictwo WAM, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.


Do Betlejem! - pierwszy dodruk już w sprzedaży

Jak porządnie i bez frustracji przeżyć Święta? Przewodnik po tajemnicach Bożego Narodzenia to ponad 160 stron do czytania i oglądania, kanoniczne teksty wybitnych autorów „TP”, m. in. rozdział poświęcony opowieściom wigilijnym ks. Adama Bonieckiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

bardzo się cieszę; z powodu choroby nie mogę tam być osobiście, choć się szykowałam, więc pooglądam

świetne. Więcej i częściej poproszę.

Dziekuje ZA BARDZO CIEKAWA TRANSMISJE DOBRE SLOWO KTORE PRZEKAZE DALEJ MOIM WSPOLBRACIOM PS Bylem tylko zaniepokojonym jak to mozliwe ze po powtornym zakazie wypowiedzi zaistniala nowa mozliwosc kontaktu z nami czyli MEDIAMI poza naszym kochanym TYGODNIKIEM POWSZECHNYM. Mimo wszystko DUCH SWIETY kocha nas i nasza POLONIE

ja tylko sobie myślę ze Ksiądz jest za grzeczny.... A gdzie mogę znaleźć ten przywoływany proroczy wywiad czy artykuł? bo nie widze...

Papierowe wydanie TP z artykułem Pana Hołowni zastanawiającym się co się stało z kościołem. I pod tym artykułem.

poza naszym kochanym poniewaz spotkanie Ks Adama bylo transmisja z Muzeum Historii Zydow Polskich, a wiec wypowiedzia poza naszym uwielbianym TYGODNIKIEM , jak to dobrze ze : P O W S Z E C H N Y M PONIEWAZ SPOTKANIE kS aDAMA

poza naszym kochanym poniewaz spotkanie Ks Adama bylo transmisja z Muzeum Historii Zydow Polskich, a wiec wypowiedzia poza naszym uwielbianym TYGODNIKIEM , jak to dobrze ze : P O W S Z E C H N Y M . PONIEWAZ SPOTKANIE kS aDAMA

Cudowne spotkanie i wielka radość

In fraudem legem. Kolokwialnie mówiąc, poleciał sobie ks. Adam z zakonem Marianów "w kulki". Trzeba mieć świadomość, że to tylko taka gra. My Ci zakazujemy i a Ty i tak jesteś w mediach. Ale pan Jezus pewnie lubił sprytnych ) Ps. Czy ktoś pamięta jakąś ewangeliczną pochwałę sprytu (cytat, werset)?

"Bądźcie więc roztropni jak węże,a nieskazitelni jak gołębie'Mt 10,16-23

Pan Jezus w swatyni ze sznurem sprytnie pozamiatal

Ksiądz Boniecki łagodny jak baranek, ale na tym zdjęciu /przepraszam za skojarzenie/ wygląda jak bokser patrzący w twarz swojemu przeciwnikowi przed walką. Serdeczne pozdrowienia i szacunek.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]