Niepodległość w burzeniu
Niepodległość w burzeniu

Plotki na temat zburzenia Pałacu Kultury i Nauki (wszystkie wymienione wyżej instytucje mają swoje siedziby właśnie tam) powracają regularnie od 1989 r. Tym razem też raczej skończy się na luźnych dywagacjach, ale społeczne nastroje i dotychczasowe działania władzy w innych dziedzinach nie pozwalają przejść obok tematu obojętnie.
Może być oczywiście tak, że PiS wywołało temat zastępczy, żeby odwrócić uwagę warszawiaków od placu Piłsudskiego, który został niedawno przejęty przez wojewodę mazowieckiego, a następnie decyzją szefa MSWiA ustanowiony „przestrzenią zamkniętą”. Nie znaczy to, że plac zostanie ogrodzony, a wejście na niego będzie niemożliwe. W takim układzie jednak miasto traci swoje uprawnienia planistyczne na rzecz wojewody. I to on wydaje pozwolenia na budowę. Choć Mariusz Błaszczak w uzasadnieniu zamknięcia placu podaje względy bezpieczeństwa i organizację...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Zostawić PKiN
Proszę się nie zamartwiać