Reklama

Ojczyzna otoczona

Ojczyzna otoczona

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Modlitwa, także na różańcu, nie może być orężem w walce. Chyba że chodzi o walkę z własnymi grzechami.
WOJCIECH KRYŃSKI / FORUM
7

7 października nawet milion Polaków może wyruszyć na granice, żeby modlić się na różańcu. Mają „błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata”.

Przed czym chcą ratować Polskę i świat? Wygląda na to, że przed Rosją i islamem.

Odmawianie różańca na granicach poparł Episkopat. Pomysłodawcy przekonują, że nie jest to akcja przeciwko komuś. Ale niektórzy pytają, czy nie zwiększy ona niechęci do uchodźców.

Nie będziemy się trzymać za ręce

Klikam u góry mapy. Wyświetla się Władysławowo, kościół Wniebowzięcia NMP, liczba zapisanych osób: 586.

Jadę z ruchem wskazówek zegara. Bartoszyce, kościół Świętego Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej – 223 osoby. Sokółka, Świętego Antoniego – 1169. Terespol, Trójcy Świętej – 693. Medyka, Świętych Piotra i Pawła – 201. Muszyna, Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny – 214. Zakopane,...

18781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pazura Cezary czy Radosław?

właśnie paradoksalnie Cezary...

Intencją mojej modlitwy będzie to, aby polskie granice były otwarte dla ludzi szukających tutaj pomocy: toonas.blox.pl/2017/10/Modlitwa-na-granicy.html

Czy sprawy państwowe powinniśmy opierać na wierze, czy na faktach?

Pseudoreligijny show za publiczne pieniądze - de facto skradzione nam wszystkim - pycha i pazerność kleru nie zna granic. A przy okazji chwila refleksji - gdzie uczestnicy tych kościelnych capstrzyków, gdzie te tłumy, kiedy trzeba najzwyczajniej w świecie pomóc bliźniemu? w hospicjum, w więzieniach, w szpitalach, domach opieki, uchodźcom wojennym?... "Wiara" pusta jak bęben, kapłani kultu Pychy i Mamony w ociekających złotem przybytkach. Oto realne tło tego pożal się Boże różańca na pokaz. Niejaki Jezus z Nazaretu już kiedyś nazwał faryzejskich obłudników po imieniu.

Mam postulat. Czy do tego widowiska z udziałem celebrytów, można byłoby dodać pokazowe stawianie murów na granicy? Może nareszcie nasi przewielebni poczuliby się bezpiecznie?

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie (Mt 6, 5-8)."

Straszne rzeczy będą robić. Różaniec odmawiać! Publicznie! Przecież każdy 'otwarty' katolik wie, że różaniec i modlitwa to zabobon....

w tym przypadku narzędzie w rękach zakłamanych i obłudnych - a swoją drogą, naprawdę nie pojmuje Sz. P. co ewangelista Mateusz pisał na ten temat?..

Jeżeli chcesz zmienić świat zacznij od siebie. Widowiska na pokaz, że inni są źli a my dobrzy służą tylko następnym podziałom.

Już nie jedna kpina mająca związek z ponoć ludzkim umysłem wydostała się na światło dzienne. Z ignorancją do nauki, pełny wiary dr Herbert Benson z Mind/Body Medical spod Bostonu (USA) zainkasował w 2006 okrągłą sumkę dwóch milionów czterystu tysięcy zielonych, na "badania wartości" modlitwy… efekt - średniowiecze. Zero efektu. A odnosząc się do aktualności: religijni apologeci - wciąż ignorują otaczającą rzeczywistość. Cóż, przecież można ją "wyczarować modlitwą"…

Dla mnie najgorsze jest, iż po raz kolejny biskupi wpisali się w narrację PiS-u, prowadzącą, tak czy inaczej, do obawy, a nawet nienawiści do obcych. Jak by nie przykrywać sobotniego machania różańcami, do tego to się sprowadza. Żadnych obcych nie chcemy tolerować. No i oczywiście narzucanie swojej woli inaczej myślącym. Dokładnie tak jak z handlem w niedziele.

Z przerażeniem obserwuje powolne staczanie się mentalne i kulturalne polskiego społeczeństwa po równi pochyłej. Najchętniej wyjechałabym stad daleko, najlepiej do pingwinów

Mnie po głowie Nowa Zelandia chodzi. Jak za komuny. Tyle, że PESEL trochę inny. A zjawiska społeczne będą kiedyś tematem wielu prac doktorskich. Światowych. Myślę. chociażby spokojna reakcja Krakowian na głupoty wygadywane przez ich "arcywielebnego" o selekcji na rampie. Zgroza.

„Pod Lepanto nad Zatoką Koryncką dochodzi do wielkiej bitwy morskiej. Chrześcijanie mają 200 okrętów, Turcy – 50 więcej. Ale to Liga Święta odnosi zwycięstwo“ Swieto „ustanowione na pamiątkę bitwy pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją”. Dwa zdania z tego artykulu. Ktore prawdziwe?

Modlili się ludzie wierzący o dobro dla kraju i całego świata. Kogo Bóg wysłuchał?Pan redaktor zapomniał, że ludzie wierzący się modlą, o zgrozo.Zgromadzili się w dobrej wierze, nie padli ofiarą manipulacji ideologicznych, choć takowe próby były.To ludzie przyzwoici i dobrzy, którym jest obca tzw. poprawność polityczna, [a jej wyznawcą jest redaktor, obracający się pewnie w kręgach agnostyków i ludzi indyferentnych wobec wiary.] Nikt z moich znajomych uczestniczących w modlitwie nie zająknął się na temat islamizacji i uchodźców.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]