Reklama

Reforma ministra Gowina

Reforma ministra Gowina

25.09.2017
Czyta się kilka minut
Reforma szkolnictwa wyższego jest niewątpliwie ministra Gowina opus vitae.
W

W 2005 r. Jarosław Gowin znalazł się na liście kandydatów do Senatu. Wyjaśniał, że zaangażował się w politykę, by wesprzeć swoją uczelnię i w ogóle szkolnictwo wyższe. Choć żonie – o czym publicznie powiedziała znacznie później – wyznał, że dwie najważniejsze rzeczy w jego życiu to filozofia i polityka, jego akces do polityki zaskoczył wielu znajomych. Był przecież liczącym się publicystą, autorem ważnych książek cieszących się powodzeniem, jak „Kościół po komunizmie” i „Kościół w czasach wolności 1989–1999”, wywiadów z ks. prof. Tischnerem i arcybiskupem Życińskim. Był też naczelnym „Znaku”, współtwórcą, a w latach 2003-11 rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Kiedyś mi powiedział, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, publicystą, bo jego pasją była i jest filozofia oraz praca na wyższej uczelni. Z pewnością też sprawa wyższych uczelni w Polsce pozostawała...

3791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dotychczasowa praktyka kolejnych reform nauki i szkolnictwa wskazuje: kolejna reforma jest gorsza od poprzedniej.

Pan Gowin miał już sporo okazji aby się wykazać, łatwo odnaleźć w internecie jego popisowe ślady nieustępliwości. Niestety od tych jego zmagań nasze szkolnictwo wyższe nie wzniosło się na wyższy poziom, a nasi naukowcy najpełniej spełniają się, robiąc karierę na zachodzie. Chyba lepiej dla wszystkich będzie, jak darujemy sobie kolejną reformę. Mając już ugruntowane doświadczenia z pracy obecnego parlamentu, tylko popsują to co jeszcze jako tako działa, szału nie ma ale działa.

chrześcijańskiej demokracji w Polsce, zdolnej do podjecia współpracy z chadecją innych krajów europejskich. Polska i Europa pilnie potrzebuje pro publico bono real polityk, której nie zapewni dotyczasowy libertyński chaos partykularnych lobby, ani lewacko-nacjonalistyczni populiści deklarujący zaprowadzenie autorytarnego porządku. Dopiero w ramach stabilności społecznej, w oparciu o wartości obywatelskie, można zatroszczyć się także o dobry system edukacji.

Dzieło życia Gowina to stworzenie wzorca postaci krakowskiego inteligencika - cwaniaczka, co to próbował robić karierę w polityce nie brudząc sobie rączek złożonych do pacierza, za to wymiatając ozorem najbardziej smrodliwe zakamarki konkurentów. Obrzydliwa, śliska i zakłamana postać.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]