Reklama

Relaks

Relaks

19.09.2017
Czyta się kilka minut
Nie da się ukryć, że polityka polska to nie jest bułka z masłem i nigdy, między nami mówiąc, nie była.
D

Dziś, rzecz jasna, nazywanie „polityką” zespołu zjawisk, działań i zachowań, które śledzimy, ma wszystkie cechy nieprzylegania słowa do jego definicji. Naturalnie najbardziej oderwanym od rzeczywistości słowem jest „dyplomacja”. Co dziś znaczy powiedzenie, że ktoś zachował się dyplomatycznie? Ano znaczy, że zachował się niedyplomatycznie. No więc bardzo nas wzruszyło to zdanie, przed chwilą wyszłe z naszej głowy. Jest ono tak cacane w swojej cieniźnie, że bardziej ścienić już chyba się nie dało. Zacznijmy zatem od początku, próbując uskrzydlić naszą myśl, na ogół przecież latającą, jak nie przymierzając polatucha (Pteromys volans).

Nie tak dawno na ulicy miasta, w którym przyszło nam wieść życie poniekąd zmarnowane, gdyśmy wieczorem szwendali się bez celu, spotkaliśmy parę młodych, dorodnych obywateli naszego kraju. Nie byli odziani ani w barwy krajowe, nie wyglądali...

4314

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Popatrzyliśmy na nich nie zaczepnie, przelotnie, z pewną czułością, " - oj coś mi się zdaje, że to spojrzenie "z pewną czułością" było skierowane głównie w stronę oblubienicy, stąd reakcja oblubieńca jest zupełnie zrozumiałą, niezależnie od jakości powietrza w tej okolicy. :)

zrozumiałem ten fragment. Do jakżeż kulturalnego Pana Autora "chcesz w ryj"!? Nie, nie - oni tak do siebie gaworzyli :)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]