Reklama

Odroczona premiera

Odroczona premiera

14.08.2017
Czyta się kilka minut
Ciekawe, czy cała ta afera z kretyńską reklamą napoju energetycznego, w której powstanie warszawskie potraktowano tak, że brak na to słów – to rzeczywiście „wypadek przy pracy”.
FOT. GRAŻYNA MAKARA
C

Czy może raczej makiaweliczna ustawka, realizacja konceptu z dziedziny marketingu szokowego. Sekwencja zdarzeń nie pozwala tego, niestety, wykluczyć. Oto najpierw w świat (wirtualny) idzie idiotyczna reklama. Ludzie zaczynają udostępniać ją sobie i się bulwersować. Oburza się też (wierzę, że szczerze) znany dziennikarz, firmujący zbiórkę na wsparcie potrzebujących, wiekowych już bardzo powstańców. Obrzuca napojarzy bluzgami. Podaje też konto, pod którym mogą wykonać „pokutę”. Po chwili zgłasza się producent napoju, który wyraża ubolewanie i twierdzi, że wpłaci, zaś agencja reklamowa zwalnia dwie osoby. Po paru godzinach dziennikarz pisze na Facebooku, że dzwonili do niego z firmy – winowajcy, i że wpłacają pół miliona złotych. Jest wielka radość, bo przecież ile za to można zrobić! Post zbiera prawie sto tysięcy pozytywnych reakcji.

Wspomniany napój mógłby wydać i pięć razy na...

6579

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

jest to, że to jest nasz świat, jedyny który znamy, być może jedyny który istnieje, a nawet jeśli istnieją inne, to nie ma gwarancji, że nie są jeszcze gorsze.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]