Reklama

Pompomnik

Pompomnik

14.08.2017
Czyta się kilka minut
Co tu dużo gadać – jest pomysł na pomnik z pompą: łuk w Wiśle.
W

W sensie – w nurcie, a nie z brzegu do brzegu. Jan Pietrzak nie na żarty zafascynował się byciem spiritus movens w przestrzeni symbolicznej, i po stworzeniu hymnu Abypolski postanowił skierować swój kreacyjny impet na architekturę, i to od razu monumentalną. Teraz promuje wiślaną wizję upamiętnienia rozgromienia bolszewii.

Od czasu, kiedy z nurtu wynurzyła się Syrenka, nic istotniejszego od Łuku Pietrzaka nie wypłynęło, przynajmniej w Warszawie. Czym Łuk Pietrzaka różni się od, dajmy na to, Łuku Erosa? Patriotycznym wektorem miłosnego napięcia, no i skalą, nie owijajmy w bawełnę niczym Christo: wiślany monument będzie mieć 200 metrów.

Nurtuje mnie pytanie, czemu w wodzie? Czyżby bitwa warszawska pomyliła się Panu Jankowi z bitwą pod Oliwą? Nie uważał na kursie wieczorowo-zaocznym? Niezupełnie, idzie ponoć o ominięcie w procesie decyzyjnym nieprzejednanie nieprzychylnych...

2706

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

...a tam dojrzewają plany zmiany hymnu państwowego. Może właśnie na Abypolskę?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]