Reklama

Echa Apelu „Tygodnika Powszechnego”

Echa Apelu „Tygodnika Powszechnego”

07.08.2012
Czyta się kilka minut
Tydzień temu opublikowaliśmy na łamach „Tygodnika” listę sygnatariuszy naszego apelu przeciwko mowie nienawiści. Był on skierowany pod adresem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.
1

1. W publikowanej obok odpowiedzi prokuratora generalnego szczególnie cenna wydaje nam się obietnica wydania w najbliższym czasie szczegółowych wytycznych, w których kwestie mowy nienawiści zostaną dogłębnie omówione i przedstawione prokuratorom do stosowania. Naszym zdaniem bowiem (cytując jedną z sygnatariuszek naszego listu, prof. Ewę Łętowską) „w działaniach prokuratorów daje się mocno odczuć brak wrażliwości aksjologicznej”.

2. Trudno nam zweryfikować zapewnienie o tym, że przestępstwa, o których piszemy w naszym apelu, są objęte monitoringiem. Przypadek Leszka Bubla, przeciw któremu sprawę wytoczył również „Tygodnik”, pokazuje, że tylko w jego przypadku umorzenia były bardzo liczne. Jeśli nie chodziło o „niską szkodliwość czynu”, to o co? Przedawnienie karalności spowodowane zbyt długim procedowaniem organów ścigania? Długą listę...

4255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

O ile naturalnie nie jest za późno. Ale sens Apelu jest coraz ważnieszy

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]