Reklama

Jem, co chcę

Jem, co chcę

25.07.2017
Czyta się kilka minut
Marta Dymek, „Jadłonomia”: Zapomnieliśmy o tym, skąd się wywodzimy. Soczewica i kasza jaglana były przez wieki naszym podstawowym pokarmem. Jarmuż, topinambur czy salsefia były oczywistością. Dziś wielu Polaków nie wie nawet, jak wyglądają.
ZUZA KRAJEWSKA
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI: To co zamawiamy?

MARTA DYMEK: Ja idę w gado-gado.

A co to?

Indonezyjski sos na bazie orzeszków ziemnych.

Ja zostanę na Bliskim Wschodzie i wezmę falafel. Często Pani słyszy: „Nie kusi panią mięsko?”.

To pytanie jest zmorą wegetarian! Jakby ktoś szukał naszego słabego punktu. A ja po prostu nigdy nie lubiłam mięsa i rezygnacja z niego była dla mnie ulgą. Jestem weganką i koniec: nie zjem mięska, nie zjem rosołku.

Potem pada pytanie: „To skąd pani bierze siły?”.

Gdy jeszcze pracowałam w korporacji, dział IT przywoził sobie zawsze obiad z McDonalda. Informatycy rozsiadali się przy mnie i rozprawiali, że w moim lunchu na pewno jest za mało białka, pytali, czy się badam. Przegryzając frytki i wieśmaki! Gdy tylko ktoś się dowie, że nie jem mięsa, od razu czuje się w obowiązku zaopiekować moją dietą...

23834

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardzo dziękuję za potwierdzenie moich przemyśleń, do czego dążyć; utwierdziła mnie Pani Marta,że idę dobrą drogą:) Małgorzata

Prawda! Bardzo dobry wywiad, oby więcej takich treści, dobra robota!

Cenny artykuł. Zwraca uwagę na ważne aspekty kuchni: aby nie marnować jedzenia, nie sprowadzać produktów z drugiego końca świata. Aby ślad węglowy był jak najniższy/ a to jest łatwiejsze w kuchni roślinnej.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]