Reklama

Demontaż sumień

Demontaż sumień

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Media dbają o to, byśmy się dowiadywali, jaki jest tragiczny bilans zbrodniczej działalności terrorystów nękających dziś wiele europejskich miast.
Z

Zastanawiam się, czy ktoś kiedyś będzie w stanie pokazać nam inną statystykę: ilu ludzi zmarło w obozach dla uchodźców w Syrii, Turcji czy Jordanii, podczas gdy my miesiącami toczyliśmy debaty o tym, jak bardzo boimy się wpuścić parędziesiąt czy paręset ofiar wojny na pilne leczenie do naszych szpitali.

Wiem, co odpowiedzą mi na to przeciwnicy przyjmowania w Polsce nie tylko imigrantów, ale i uchodźców. Zaraz będą krzyczeć, że to emocjonalny szantaż. Jak Jan Pospieszalski, który w ubiegłotygodniowym wydaniu swojego „Warto rozmawiać” tak właśnie reagował na poruszające słowa rzecznika Caritasu. Paweł Kęska ideologiczne dyskusje nad umierającymi ludźmi uznał za żenujące, pytał, co się stanie, jeśli w ramach (gotowego od dawna) systemu korytarzy humanitarnych przyjmiemy do kraju na rok czy dwa grupę czterdziestu lub stu chorych. „Ja mam prawo do lęku o tożsamość Europy!” –...

7046

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

To nasze pożal się Boże 'chrześcijaństwo' od dawna jest nam już li tylko ciężarem. Tromtadrackie pohukiwania kapłanów, którzy dobrze żyją z uprawiania tego de facto satanistycznego kultu oraz żyjących z nimi w pasożytniczej symbiozie polityków są zrozumiałe. Dziwią głosy zdumienia tych z zewnątrz kapłańskiej kasty. Tych, co już nie tylko palec, ale i rękę i głowę nieraz wkładali w gnijące rany Chrystusowego kościoła - i dalej nie mogą uwierzyć, że ten smród wkoło to szatańska gangrena, co zżera jego nędzne resztki. Pora nazywać rzeczy po imieniu. Hołotę - hołotą, zaprzańców - zaprzańcami, oszustów - oszustami. Dla Gowina starcza jego nazwisko jako synonim, on już wyrobił sobie markę.

Paradoksalnie do wypowiedzi wielu polityków, publicystów i obywateli wychodzi na to, że gest "otwarcia granic" na setki tysięcy uchodźców i imigrantów koczujących na Bałkanach przez Angelę Merkel był ostatnim tchnieniem chrześcijańskich wartości w polityce. Zostanie nam cynizm i brutalny brak skrupułów. Całą historię mógłby podsumować Talleyrand (swoją drogą też "duchowny"): "strzeż się pierwszych odruchów - zwykle są szlachetne". Takie pierwsze przykazanie nowych "wartości europejskich". Niestety.

Biskup Zadarka mówi tak, że słuchać warto i posłuchać też. To nie jest typ polityka PO, który o dzieciach z Aleppo przypomniał sobie nagle dopiero po dojściu do władzy PiS. Korytarze Humanitarne mogą przynieść sporo dobra choć nie jest to zapewne przesadnie efektywny sposób pomagania ludziom. Zaś przymusowa relokacja na teren Polski, którą nam "zaproponowała" Europa byłaby przez większość uchodźców potraktowana jako osobisty dramat i porażka. Sfrustrowany muzułmanin to zły muzułmanin.

Zachęcam do wysłuchania wykładu Tondery "Emocjonalny kryzys demoliberalizmu": https://www.youtube.com/watch?v=SzG4ao1NUo0

Wykład niezły, taki nietypowy, niepolityczny choć o polityce, bez okazywania niechęci ludziom niezależnie od poglądów. Podoba mi się zwłaszcza teza o niebezpieczeństwie związanym z mnożeniem praw człowieka, czego efektem jest to że strony sporu okopują się przy swoich zestawach praw co praktycznie uniemożliwia jakąkolwiek dyskusję.

Wygląda na to, że część z nas zapomniała, że Polska to kraj migrantów zarówno ekonomicznych, politycznych jak i wojennych - historia naszego kraju obfitowała w dość różne zakręty. Szkoda więc, że tylko Polak może być migrantem, ale już ktoś innej narodowości lub, nie daj Boże, religii nie. Panie redaktorze, niech Pan pisze dużo artykułów i felietonów na te tematy. Może to coś pomoże?

Przyjęcie w tej chwili uchodźców, nawet w najmniejszej ilości było by niebezpieczne! Niebezpieczne dla nich samych. Bo rozbudzane "zło", co dzień daje coraz silniej o sobie znać, słyszy się o opluciach, pobiciach, obrażaniu tzw. "obcych"... O zrównaniu uchodźcy z terrorysta... Czy bylibyśmy w stanie tym ludziom w potrzebie, zapewnić na dzień dzisiejszy: bezpieczeństwo, przyjazne warunki do odreagowania przeżytych traum, normalność, w sytuacji gdy "wartości" moralne elit rządzących są postawione na głowie, gdy przymykane jest oko na coraz śmielej poczynający narodowców, gdy znaczna część Kościoła milczy czy nawet przytakuje władzy. Czy ci ludzie zasługują na kolejne upodlenie, oplucie, poniżenie, bo nie widzę aby było stać na coś innego dzisiejsze "elity" rządzące...

"Przyjęcie w tej chwili uchodźców, nawet w najmniejszej ilości było by niebezpieczne! Niebezpieczne dla nich samych " - jak pisze ptyr76 i ma calkowita racje. Przerazajace jest to, ze pisze to Polak o chrzescijanskiej Polsce. Najlepiej niech PiS oglosi 10 nowych przykazan ,napisze biblie i wybierze swojego papieza. Wtedy z czystym sumieniem bedzie mozna powiedziec - my chrzescijanski narod ...

https://www.facebook.com/GenealodzyPL/videos/906772796038895/ warto obejrzec - Polacy w Iranie w 1943.

Paradoksalnie lepiej tych uchodźców nie wpuszczać żeby zaoszczędzić im upokorzeń bo propaganda nienawiści głoszona przez TVP jest tak wielka że Polacy by ich pewnie pobili lub pozabijali. A Kościół sam jest sobie winien że PiS ma gdzieś jego słowa. Jak się bierze pieniądze od rządu to trzeba się pogodzić z tym że jest się narzędziem Kaczyńskiego a nie jakimś moralnym autorytetem.

Doprawdy nie jest łatwo znaleźć obcokrajowców, którzy zaznali w Polsce upokorzeń. https://www.youtube.com/watch?v=DGzj4oaFUEE

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]