Reklama

Smoleńska nemezis PO

Smoleńska nemezis PO

05.06.2017
Czyta się kilka minut
Fragmenty innych ciał, m.in. w trumnie prezydenta… Prokuratura Generalna ogłosiła, że stwierdzono dotąd dwa przypadki zamiany zwłok i dziewięć przypadków „pomieszania”.
B

Brzmi to strasznie, ale przecież prawdopodobnie w sytuacji pospiesznego przygotowania pogrzebów po wielkiej katastrofie. Dlatego można sobie wyobrazić, że powziąwszy taką wiedzę, organy państwa zechcą w dyskrecji wraz z rodzinami, których to dotyczy, podjąć rozmowę, co dalej. Ale z retoryki władz i rządowych mediów widać, że to pałka na PO.

Poprzednia przewodnicząca partii Ewa Kopacz uczestniczyła w pracach patomorfologów i teraz będzie musiała ponieść konsekwencje uspokajania opinii publicznej (czy nie tego wówczas oczekiwaliśmy?): wraz z resztą liderów PO zostanie obciążona odium bezcześcicieli zwłok, profanatorów świętości człowieczej i mistycznego ciała narodu.

Nie pochwalając operacji „Hiena”, trzeba zauważyć, że jest w tym jakaś nadludzka sprawiedliwość. PO nie ponosi odpowiedzialności za tamte zaniedbania, ale w innych miejscach dopuściła się zaniechań albo zachowała się małostkowo, kalkulując, co się opłaci w walce z konkurentami. Za takie przewiny w polityce powinna być jakaś kara, a tej przez długi czas udawało się PO uniknąć. Teraz smoleńska nemezis do niej wraca, zwielokrotniona metafizyczną grozą naruszonego tabu grobów. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Zawodu dziennikarskiego uczył się we wczesnych latach 90. u Andrzeja Woyciechowskiego w Radiu Zet, po czym po kilkuletniej przerwie na pracę w Fundacji Batorego (program pomocy dla...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dotąd stwierdzono osiem przypadków zamiany zwłok - sześć odkryto jeszcze w czasie ekshumacji przeprowadzonych w 2012 roku. Mylnie złożono m.in. ciało prezydenta Kaczorowskiego. To bardzo ciekawe: kto ponosi odpowiedzialność za tamte zaniedbania, jeśli nie ówcześni przedstawiciele państwa?

"Mylnie złożono ciało prezydenta Kaczorowskiego" - trudno o bardziej idiotyczne sformułowanie. Zanim coś się napisze, trzeba o tym pomyśleć!Pytanie: po co to wszystko? Odpowiedź jest aż nadto oczywista. Nie chodzi o nic innego, jak tylko skorzystanie z okazji do politycznego wykorzystania emocji. I to właśnie jest przerażające.

Holendrzy - i nie tylko oni - umocnili się w stereotypie, że Polska to zadupie, a Polacy to gołodupcy. Nie dosyć, ze prezydent Polski latał starym gratem to jeszcze później nie udało się - w bardzo licznych przypadkach - poukładać do grobów ciał ofiar katastrofy w sposób nie urągający europejskim standardom. Przypomnę, że Holendrzy po katastrofie malezyjskiego samolotu w Donbasie potrafili sprawnie przeprowadzić śledztwo i w sposób prawidłowy wykonać pochówki.

A czemuż to trudniej o bardziej idiotyczne sformowanie? Może warto podać jakieś (jakiekolwiek...) argumenty? Czyż w grobie prezydenta Kaczorowskiego nie złożono pierwotnie ciała Tadeusza Lutoborskiego?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]