Reklama

Synowie arcykapłana

Synowie arcykapłana

05.06.2017
Czyta się kilka minut
Eli nosił dwie korony: arcykapłana i sędziego. Sędzią został po tragicznej śmierci starego już Samsona.
M

Mieszkał w Silo, gdzie było sanktuarium. Uchodził za człowieka ciepłego, dużo ludzi przychodziło do niego po wsparcie duchowe. Samuel, oddany doń na wychowanie, był bardzo do kapłana przywiązany. Inaczej rzecz się miała z synami Elego, którzy nosili brzmiące z egipska imiona: Hofni i Finees. Oni też pełnili funkcje kapłańskie – rodzinie miała przypaść ta funkcja na wieki. Młodzi jednak nadużywali pozycji. Wyjadali najlepsze kąski ze zwierząt ofiarowywanych Bogu. Zadawali się z kobietami, które stały na straży domu Boga.

Izraelici byli dotknięci ich postępowaniem. Eli też zwracał uwagę synom, jednak nie odebrał im tytułów i funkcji kapłańskich. A ci nie zmienili sposobu życia. Bóg, jak faraonowi, utwardził im serca. Wtedy pojawił się pewien mąż i powiedział kapłanowi, że obaj synowie zginą tego samego dnia. Podobne słowa usłyszał we śnie Samuel.

Sen w Biblii rzadko bywa...

3011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

zajmował się NT a Ojciec Wacław ST? Taka nieoczekiwana zmiana miejsc?

Redaktorów :-) Ale może choć jakieś sprostowanie bo wychodzi na to, że to ja komentuję od czapy - jak to się mówi :-)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]