Reklama

Choroba sieroca

Choroba sieroca

12.03.2017
Czyta się kilka minut
Niemowlęta w domach dziecka, niedobór rodzin zastępczych, brak wsparcia dla tych istniejących. Kryzysową sytuację pogłębi jeszcze brak pomysłu, co zrobić z dziećmi kierowanymi dotąd do adopcji zagranicznych, które rząd chce ograniczać.
Fot. GETTY IMAGES
W

Wiele się mówi o przemocy fizycznej i psychicznej, ale czy ktoś powie o instytucjonalnej? Czy zapyta lekarza, jak niszczy dzieci ciągłe przenoszenie ich z jednej placówki do drugiej? I jaka jest szansa, że w takich warunkach wyrośnie szczęśliwy człowiek, a także przydatny państwu obywatel? – pyta, prosząc o zachowanie anonimowości, przedstawicielka łódzkiej pieczy zastępczej.

Inna, też anonimowo, dodaje: – Miasto w białych rękawiczkach wykańcza zawodowe rodziny zastępcze. Ogranicza się liczbę dzieci, które możemy mieć pod opieką, niemal nie dostajemy wsparcia. W dodatku niektórzy padają ofiarą urzędniczego mobbingu.

Joanna Luberadzka-Gruca, ekspertka Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej: – Rzeczywiście, dochodzą do mnie niepokojące sygnały, że zawodowe rodziny zastępcze czują się mobbowane przez urzędników. I to nie tylko z Łodzi.

Sierocińce poza...

15652

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

czy dla dziecka związek z kulturą i językiem polskim może być ważniejszy od jego zdrowia? A to zdaje się twierdzić ministerstwo.

Biedne dzieciaki mielone przez polityków z bożej łaski.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]