Reklama

Ząbek czosnku

Ząbek czosnku

13.03.2017
Czyta się kilka minut
Szczyt Unii Europejskiej był nieważny. Wygraliśmy. W związku z tą dość powszechnie głoszoną opinią musimy dziś zająć się zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętej medycyny i sportu.
Z

Zważmy, że sport, z racji bezwzględnych parametrów, na których się opiera, daje najlepszy ogląd zjawiska, jakim jest wynik. Weźmy ostatnio rozegrany mecz piłkarski pomiędzy klubami z Barcelony i Paryża. W meczu tym padł wynik 6:1 dla Katalończyków. Przeanalizujemy teraz twórczo – opierając się na tutejszej optyce – zagadnienie następujące. Czy oto Barcelona mecz ów wygrała, czy raczej przegrała, oraz czy mecz był ważny, czy raczej nieważny? Mniejsza część naszych czytelników puknie się boleśnie w głowę na myśl, że w ogóle można w tej sprawie mieć jakiekolwiek wątpliwości. Zważmy jednak, że jesteśmy w Polsce, w jedynym kraju na świecie, gdzie pytania w takich sytuacjach padają, podobnie jak padają zdumiewające na nie odpowiedzi. Jest to okoliczność zupełnie kapitalna dla naszych rozważań, jest ona bowiem endemiczna.

Pójdźmy tym tropem. Gdyby – dajmy na to – w drużynie Lea...

3638

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ponieważ sukcesem dla sprawnie posługujących się językiem może być nawet umoczenie się w kałuży podczas uroczystego otwarcia teatru miejskiego, sukcesem może być dla rządu każda wskazana przez naczelnego Antypolaka czynność, która skutkami nie przypomina wcześniej znanego związku przyczynowo-skutkowego. Może być i będzie, bo język jest po to, żeby z niego dowolnie korzystać, a nie tylko jak liberałowie.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]