Reklama

Człowieku, nie przejmuj się

Człowieku, nie przejmuj się

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Redaktor powiedział, że ma być świątecznie. No więc rozglądam się za tematem.
Z

Za oknem jest biało, poranek, słońce wstaje we mgłach gdzieś nad Uhercem. Mareszka srebrzy się od szronu. Jest pogodnie i mroźnie, ale od północy już domyka się szara powieka chmur. Trudno. Godzina blasku dziennie w zimowej porze to aż nadto. Bo inaczej by nam się w głowach poprzewracało od nadmiaru światłości. Przywykliśmy żyć pod ciężkim niebem i tak już pozostanie. Przywykliśmy, że wspominamy starożytny, słoneczny, pustynny Izrael wśród czarnego błota naszych miast, w egipskich ciemnościach naszych wsi, parę minut po godzinie piętnastej. Zaprawdę nie jest łatwo być chrześcijaninem we Europie Wschodniej w grudniu. Klikam gugla: „Betlejem, pogoda”. Wyskakuje, że bezchmurne niebo i plus 16. Nie jest łatwo w Europie Wschodniej w grudniu zachować niezachwianą wiarę, że wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat dotyczyły nas, tutaj, w grudniu.

No dobrze. Dość tego chałupniczego...

5023

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bo to jest tak, że jeśli ktoś nadmiernie przejmuje się tym, że jest człowiekiem to w końcu wyjdzie mu, że jest bardziej ludzki od innych więc innych będzie traktował ( oceniał ) w sposób nieludzki. Na pana miejscu nie ignorowałbym tego co panu powiedziała Mania.

.

Hmmm ...Jakoś nie ma atmosfery to łamania się opłatkiem sądząc po komentarzach ... jakieś dwa czy trzy lata temu spóźniła się wiosna i Wielkanoc leża pod śniegiem. W mojej okolicy zaczęły spontanicznie pojawiać się rzeźby z lodu. Nie jakieś tam bałwany na odczep się ale takie, które mogłyby swobodnie startować w konkursach w Kanadzie czy Laponii. I tego się trzymajmy :) Wesołych i dobrego w każdym razie :)

Ponoc czlowiek to brzmi dumnie - no nie wiem. Kolejny raz musze to dobrze przemyslec.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]