Reklama

Pan Ziobro pokaże wszystko

Pan Ziobro pokaże wszystko

05.12.2016
Czyta się kilka minut
Wszyscy są równi wobec prawa, nawet bohaterowie. Józef Pinior jest niewinny, bo nie został skazany. A „porażające” dowody nie wystarczyły, by sąd – czego domagała się prokuratura – zamknął go w areszcie.
Józef Pinior / Fot. Krzysztof Kaniewski / REPORTER / EASTNEWS
T

To było wzruszające, gdy na sądowym korytarzu w Poznaniu starsi państwo czekali na przyjaciela. Danuta Kuroń, Henryk Wujec i Karol Modzelewski z nadgryzioną kajzerką w dłoni. W tle Janusz Pałubicki, w swetrze, ma się rozumieć. Jakby cofnął się czas. Józef Pinior znów w roli złego. 

Wzruszenia nie mają oczywiście nic do sprawiedliwości. Jeśli ktoś jest winny, powinien ponieść karę. Bo nie ma innego kodeksu karnego dla zasłużonych bohaterów. O winie decydują sądy. Nie decydują o niej natomiast przyjaciele tych, którzy stanęli w cieniu podejrzenia – choć ich wiarę można podziwiać i zazdrościć takich przyjaciół. Tak samo jak o winie nie decydują ani prokurator, ani redaktor z telewizji, który widział już materiał dowodowy i ocenił go jako porażający. Przykro mi czytać głupstwa o tym, że Pinior chodził na marsze KOD i jego kłopoty to kolejny twardy dowód na to, że KOD-owcy mają lepkie paluchy. Wszystkich przebija Zbigniew Ziobro, który w telewizji ogłasza, że będzie bronił prokuratorów oskarżających Piniora. Bo skoro robi się z nich potworów – tak to ocenia minister – to on sprawiedliwość przywróci. Chce upublicznić materiał z podsłuchów i inne pikantne szczególiki z życia. Pokazać, co ma na Piniora. Reszty ma dokonać ludowa sprawiedliwość. To tak, jakby umieścić czyjeś nazwisko na plakacie z napisem: „złodziej”. Pamiętają państwo takie plakaty? „Z pnia narodowej zdrady”: Giedroyc, Bujak, Cywiński, Grudziński... jednym słowem „Targowica”.

Tak, Pinior też tam był.

Swoją drogą dziwne, że PiS się niczego nie nauczył. Daje ministrowi Ziobrze robić to samo, co robił w poprzednim rządzie i co do dzisiaj odbija się partii wstydliwą czkawką. Można nawet powiedzieć, że było gwoździem do trumny gabinetu Jarosława Kaczyńskiego.

A więc jeszcze raz na koniec.

Wszyscy są równi wobec prawa, nawet bohaterowie. Józef Pinior jest niewinny, bo nie został skazany. A „porażające” dowody nie wystarczyły, by sąd – czego domagała się prokuratura – zamknął go w areszcie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, felietonista i bloger „Tygodnika Powszechnego” do stycznia 2017 r. W latach 2003-06 był korespondentem „Rzeczpospolitej” w Moskwie. W latach 2006-09 szef działu śledczego „...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pamietam, jak Józef Pinior na styk wyjął 80 milionów z banku (był nawet taki film:))), za które potem można było konspirować. I rozjazgotały się czerwone szczekaczki: ze za te pieniądze Pinior zyje w luksusie, zmienia kobiety etc. Dziś znów Józef P. w roli amatora luksusów...niby władza czerwono-czarna, a nie tylko czerwona, a pomysły dokładnie takie same:)))

A poza tym teza o masowych prześladowaniach, gdyby ktoś chciał ją postawić, przedstawicieli opozycji wydaje mi się lekko przesadzona.

Bardzo liczę na to, że przesadzona bo ja na ten immunitet się nie załapuję i zazdroszczę panu. Ja natomiast z racji wieku pamiętam przeróżne "numery", jak chociażby ten poniżej. Zaznaczam, że wspomniany bohater nie był moim idolem.

Łatwo bagatelizować łamanie wolności , gdy sami bezpośrednio nie jesteśmy zniewoleni,prześladowani..Dziś jest to Pan Pinior, jutro ja czy ty .Powiem więcej ,łamanie prawa wolności w stosunku do drugiego człowieka,jest łamaniem zasad i podstawowych wartości w stosunku do wszystkich członków wspólnoty naszego państwa. To także mnie boli, oburza , przeraża...To na taką rewolucję większość glosujących w ostatnich wyborach głosowała? Zasada domniemania niewinności do chwili prawomocnego skazania jest kardynalna zasadą demokratycznego państwa,a środki zapobiegawcze stosowane są w wyjątkowych , zagrażających społeczeństwu sytuacjach. Bogu dzięki za odważnych sędziów! Nie jest dobrze w państwie polskim i musimy o tym mówić głośno, także prostym, lub lekkomyślnym obywatelom. To nasz obowiązek, bo wkrótce może być za późno. Nie możemy się bać. Tchórzostwo kosztuje więcej...Kosztuje złamaniem sumienia i przegraniem własnego życia… I tylko brakuje mi mocnego głosu przedstawicieli naszego Kościoła...Po doświadczeniach łamania zasad wolności przez system komunistycznej dyktatury dziś przemilcza łamanie wolności w stosunku do innych osób ...Święty J.P. II patrzy na nas z przerażeniem .

Brawo i dziękuje za ten płomienny i przyzwoity głos. A co do braku - nawet słabiutkiego - głosu przedstawicieli naszego Kościoła, którzy zapewne tradycyjnie milczeć będą, to dedykuję im ostrzeżenie irlandzkiego filozofa [Burke]: "Aby zło zatriumfowało wystarczy aby ludzie prawi nic nie robili" [ za niedosłowność przepraszam]. Czy ono się sprawdza u nas pozostawiam do oceny Szanownych Państwa.

Jakiego kościoła? tego składającego hołdy Rydzykowi? Czego Pan od takiego kościele spodziewa się?

Polski episkopat już dawno za rządowe srebrniki zdradził ideały ewangelicznej posługi. Zafałszował swój głos moralnego osądu. Tańcuje, jak mu Mamona zagra. Są też dosadniejsze określenia na opisanie takiego kupczenia.

A teraz będą czapką wykładaną przez Kaczyńskiego celem zablokowania niechcianej demonstracji. Jak można tak się dać manipulować? No ale nie tak dawno nasz arcyważny M. wypluwał do mikrofonu : targowica. Bynajmniej nie o PiS i Kościele. Właśnie mi się przypomniało jak siedząc w strajku w 1980 z wielkim żalem słuchałem słów Wyszyńskiego o szkodliwości tychże strajków. Potem już wytłumaczono co miał na myśli autor. Nie było tak źle jak myślałem.

Spoko...Załozymy jakiś związek wyznaniowy i będziemy mieli pierwszeństwo demonstrowania:)))

Już spotkałem się z głosami ( w miejscu spożywania codziennej kawy), że trzeba zarejestrować Kościół Zielonej Herbaty. Myślę, że pokrywa się to z Pani przemyśleniami.

Tylko nie zielonej!!!! Nie znosze!

Kościół Dobrej Herbaty:-)

O, myślę, że Pani kalinie16 to trafi w gust. Ja odpuszczę tę zieloną i namówię tych moich pomysłodawców na przystąpienie do tego Kościoła.

Andrzej Krauze zwolniony z Rzeczpospolitej. Ciekawe, że lewicowy Guardian, w którym pan Krauze również publikuje, pomimo donosów z Polski, podkreślających niepoprawność polityczną autora satyrycznych rysunków nie ulega, póki co, naciskom "prawdziwych polskich demokratów".http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/12/01/56128_andrzej-krauze-wyrzucony-z-rzeczpospolitej.html

Chryste!!!! Odkad to Guardian jest taki lewicowy???? "It is no secret we are a centre-left newspaper" i popieramy Partie Pracy:))) A tak w ogóle - o co, z przeproszeniem, ma Pan pretensję? Zarówno Rzeczpospolita jak i Guardian to tytuły prywatne i wolno im zatrudniać i zwalniać swoich pracowników bez tłumaczenia sie. Oj, chyba Pan idąc śladem swoich idoli partyjnych myśli nieco po leninowsku:)))

A pamiętają państwo jak pan Zbyszek, ten sam co teraz występuje, pokazywał gwóźdź do trumny Leppera, teraz już ś.p. Leppera... To wcale nie jest do śmiechu.

W odniesieniu do pana ZZ mam tylko taką sentencję - każda rewolucja pożera swoje dzieci. I jeszcze jedna - kto mieczem wojuje, od miecza ginie... Jednym słowem - Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

Panie Redaktorze, Ziobro i Pis w ogólności są już dla mnie osobiście na takim dnie, że gdyby nawet powiedzieli prawdę na temat Piniora, to i tak przyzwoitość nakazuje ją odrzucić właśnie dlatego, że zrobił to Pis. :)

To nie jest ważne, że pani Blida popełniła samobójstwo. My wiemy lepiej, że to ofiara brutalnych działań ludzi Jarosława Kaczyńskiego. To nie jest ważne, że działacz PiSu Marek Rosiak został zamordowany przez działacza PO. Prawdziwy demokrata powinien był dawno o tym zapomnieć. I zapomniał. Tu i teraz realnie dzieją się straszne rzeczy przy których stan wojenny to mały Pikuś jest.

No patrz pan - biedne wyżły Ziobry wpadły do Blidy akurat tego poranka, gdy ta bezwstydnica planowała popełnić samobójstwo... To też już znamy, więc idź pan w kartofle z tymi wynurzeniami. Działacz Pis Marek Rosiak został zamordowany przez działacza PO, więc mam dać pisiorom licencję na ogólną rozróbę? Wam, prawicowcom, już się wszystko w czerepach pokręciło... :)

To wszystko jednak jest w granicach normy. Póki co to Kijowski ze sfrustrowanymi emerytami i ubekami nawołuje do rozruby.

Rozumiem, ze nazywa Pan "ubekami" mnie, czołówke dawnej opozycji antykomunistycznej i te rzesze ludzi w srednim wieku, którzy nie mieli nawet szans zostać "ubekami", jako ze urodzili się zbyt późno. Akceptuje Pan natomiast zatrzęsienie w szeregach władzy autentycznych byłych PZPR-wców, a także ludzi po wyrokach za przestępstwa kryminalne. O legionie ludzi bez zadnego wykształcenia i kompetencji nie wspomnę. Jedynie przywołam nazwisko marszałka Sejmu Kuchcińskiego, który jest po technikum ogrodniczym:)))

Ja się nikogo nie czepiam jeno stwierdzam oczywisty fakt, że byli UBecy wspierają KOD, tak jak wcześniej wspierali prezydenta Komorowskiego. Dlaczego tak się dzieje ? Ano dlatego, że w nienawidzeniu Kaczyńskiego stanowią oni niewątpliwie elitę naszego narodu. A poza tym, nie bardzo mi się chce sprawdzać ale coś mi się zdaje, że w klubie parlamentarnym PiS jest więcej profesorów aniżeli w PO i Nowoczesnej łącznie.

Znam "profesor" Pawłowicz, tak...Z inteligentów (choć "tylko" doktorów) w pełni władz umysłowych znam pana Kaczyńskiego i pana Gowina. Z inteligentów (niekoniecznie doktorów, zato z ewidentnym przechyłem osobowościowym) znam pana Macierewicza i pana Terleckiego. Reszte chyba możemy sobie darować jako inteligentów, nawet jeśli maja jakies papiery

Proszę o źródła tej wiedzy. Pan , dokładnie jak Pański mocodawca potrafi rzucać na lewo i prawo oskarżenia, potem mówiąc wiem ale nie powiem. Zaczął się szanowny pan zachowywać na tym forum jak przykładny trol. Apeluję - nie karmić trola. Niech sobie wypisuje co mu wyobraźnia na klawiaturę ześle. Bez komentarza.

http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/12/01/56128_andrzej-krauze-wyrzucony-z-rzeczpospolitej.html

W internecie jest mnóstwo takich jak ta stron pokazujących kto rzeczywiście chadza na manifestacje KOD. Jeśli PiS, tak jak zapowiada, ograniczy SB/UB-ckie emerytury to wiosna może być gorąca. http://polmedia.pl/byli-ubecy-na-manifestacjach-kod/

Człowieku, gdybym chciał bazować na śmietniku - internecie, i związanych z nim trolach, to musiałbym przestać czytać, słuchać , oglądać, dyskutować, spotykać się i co tam jeszcze, a jak już wola podpierania się tym, proszę wrzucić hasło trole Kremla, albo pożyteczni idioci.

.

Z Giertych TV utworzonej przez pupilka Urbana ? A może wróżyć z fusów ? A tu proszę szanownego pana zapewne kolejna manipulacja naszej brunatnej telewizji. Warto obejrzeć filmik ( ca 2.20min ). http://telewizjarepublika.pl/nazwal-stan-wojenny-kulturalnym-wydarzeniem-kim-jest-plk-rez-adam-mazgula,41524.html

Może czasami trzeba pomyśleć?.. Niech Pan spróbuje jeszcze raz. Bo na razie Panu nie wychodzi. Jeśli jakiś przysłowiowy mazgaj był przestępca, dopuścił się czynów niegodnych - od tego są sądy. Jeśli posługując się pretekstem mazgaja władza stosuje odpowiedzialność zbiorową wobec tysięcy przypadkowych uczestników dziejowych wydarzeń, w dodatku już kiedyś sprawdzanych i weryfikowanych, to nie sposób nadawać takiej akcji jakiekolwiek pozory sprawiedliwości. Jeżeli jednocześnie ta sama PISowska władza wyłącza spod swych represji prokuratora stanu wojennego, PZPR-owskiego aparatczyka Stanisława Piotrowicza, który w tamtych czasach oskarżał opozycyjnych działaczy, który dziś firmuje swą twarzą pisowski zamach na Trybunał Konstytucyjny, na nasze konstytucyjne prawa i wolności, który bezczelnie i w żywe oczy kłamie wybielając swą peerelowską działalność - to to jest prawdziwy chichot historii, prawdziwa twarz bolszewickiego, zakłamanego PISu. Podobną jak broniona przez Pana metodę działania, podobnie bałamutnie usprawiedliwianą przy pomocy podobnych goebelsowskich środków zasadę odpowiedzialności zbiorowej obrali na przykład naziści niemieccy organizując Holocaust- wystarczyło być Żydem. Ja wiem, nie ta skala, nie ta groza - ale zasada TA SAMA. W takim oto znalazł się Pan towarzystwie. +++ Antoni Pikul - mówi to coś Panu, panie Marianie?... Warto wysłuchać historii A. Pikula. +++ http://www.tvn24.pl/stanislaw-piotrowicz-i-antoni-pikul-czarno-na-bialym,697753,s.html +++ To jest i o 'dezubekizacji', i o zakłamaniu, o hipokryzji i obłudzie, - to jest o upadku moralnym, całego PISu i jego klakierów. O Pańskim upadku również.

Proszę zachować powage...Jak może ktokolwiek stwierdzić, kto maszeruje w kilkunastotysięcznym tłumie? Widoczny jest "świecznik". Zawsze obecny jest Kijowski, często przychodzą Wujcowie, Modzelewski i inni z dawnej opozycji, z obecnych polityków czasem Giertych, przychodzą artyści, aktorzy i dziennikarze, jak Tomasz Lis. To ci, których znam i których spotykam. Na nadaniu imienia Władysława Bartoszewskiego skwerowi na warszawskiej Woli była obecna Hanna Gronkiewicz-Walz, prof. Rzepliński i przedstawicielki (tak, tak...) kilku partii politycznych. Tak było dwa dni temu. Dzis już jakas hołota zalała farbą tablicę:)))

Nie jakaś hołota Pani Kalino16 tylko bojówka patriotycznokatolickiej strony medalu naszego polskiego, a kto buczał i gwizdał kiedy ten prawy człowiek składał kwiaty na Powązkach.

Tak sobie myślę, że gdybym był emerytem z bogatą PRL-owską przeszłością i emeryturą 15 tys brutto to też chodziłbym na akcje KOD-u a nawet bym głośno krzyczał w obronie demokracji, rzecz jasna.

Rozumiem, ze jako osoba czynna zawodowo, a nie emeryt, nie ma Pan czasu na manifestacje ani KOD-u, ani każdego 10-ego. Ale po co u licha Panu do tego te 15 baniek? Na takich manifestacjach czasem nawet można coś zjeść i wypic. To jest funda z myslą o tych głodnych i spragnionych, a nie nadzianych SB-ekach:)))

A gdyby Sz. P. był ciut młodszy, to na przykład jak peerelowski prokurator Piotrowicz, cierpliwie czekał na niezagrożona deubekizacją ciepłą emeryturkę szczekając na rozkaz na kaczyńskiej smyczy.

Pański pupil Piotrowicz (prawie zasłużony emeryt z PZPR-owską przeszłością) obrał inną metodę. Zrobił z siebie Wallenroda stanu wojennego. Ku uciesz Prezesa , nawiasem mówiąc z tatusiem o niejasnej przeszłości. Oskarżyciel Ziobro + Kurski z dziwnym finansowaniem ich partii. Banda krętaczy, kłamców, kombinatorów. Faktycznie nie chce się dowiadywać, analizować, myśleć bo człowiek zaczyna myślą grzeszyć. Czy to cały naród taki?

Misiewicze, Grey, Piotrowicz, córka Piotrowicza.... itd, itp Nie obrażaj Pan emerytów patrz Pan na fakty.

Proszę Pana, gdyby nawet PiS-iory miały w czyms 100% racji, to i tak żaden przyzwoity człek im nie uwierzy. To bardzo niedobry mechanizm, który znamy z anegdoty o pastuchu, co dla kawału wołał ludzi, żeby ratowali owce przed wilkiem, aż rzeczywiście pojawił się wilk, ale nikt już nie chciał pastuchowi uwierzyć.

Pan prezes Rzepliński przejdzie na zasłużoną emeryturę. Niech sobie go Francuzi wezmą do Sevres pod Paryżem jako wzorzec nieustraszonego, rzetelnego sędziego. Tak sobie pomyślałem, że to nie jest przypadek, że Mercedes i Lufthansa dopiero teraz inwestują w Polsce. Kierownictwa poważnych firm stawiają na kraje, które odsuwają od władzy zdeprawowane, skorumpowane elity, w miejsce których przychodzą ludzie kompetentni stawiający sobie śmiałe i ambitne cele.

Świat wcale nie dzieli się na dobry, mądry i namaszczony PIS i na resztę, których w sposób "czarne i białe" umieszcza pan w jednym worku i najchętniej utopił by pan w Wiśle cz w innej bliższej panu rzece. Są jeszcze odcienie szarości. Pan się zatrzasnął w maleńkim pokoiku ograniczającym zakres pańskiego myślenia i chyba panu klucz zginął. Ja panu nawet współczuję, że musi pan wymyślać te marne przykłady- wcale tak niejednoznaczne i po prostu męczy się. Na zakończenie: gdyby mi pan zechciał przyłożyć od strony Platformy, PSL, SLD czy innej tzw opozycji to daremny trud. Nie jestem entuzjastą żadnej z nich. Dzielę ludzi tylko na mądrych i głupich. Określenie obecnie rządzących sforą psów rządnych władzy jest dość trafne chociaż ja bym takiego określenia raczej nie użył, dla dobra wysokiego poziomu dyskusji. Pan kocha PIS i "zbawcę" Jarosława i niech tak sobie będzie. Oby pan tylko się nie pomylił i nie używał potem słów ogólnie uznanych za wulgarne, bo już niektórym tak się przestawiło, znam takich. Życzę trzeźwego oglądu rzeczywistości, Rzepliński czy inny Kowalski w tym wszystkim to tylko mały pryszcz.

Coś Pan "plainduncan" dostrzega wysokie kompetencje ludzi dobrej zmiany tylko tak jak to sobie wymarzył. Już zapomniał o nalocie misiewiczów to niech się zainteresuje kto objął stanowiska w jego gminie, albo niech prześledzi karierę wysokiego lotu specjalisty Greya z MSZ. Myślę, że kiedyś ktoś książkę o tym następcy Dyzmy napisze. Aż śmiesznie się robi jak się w tę sprawę wejdzie. Albo smutno.

ze śmiechu "w miejsce których przychodzą ludzie kompetentni stawiający sobie śmiałe i ambitne cele."

To nasi bracia, siostry, sąsiedzi, znajomi - ten wirus fanatycznego zaślepienia nienawiścią do wszystkiego, co się dokonywało przez ostatnie 25 lat w Polsce, w szczególności niepojęty dla mnie za żadne skarby wirus nienawiści do Donalda Tuska - otóż ta choroba toczy nasz kraj i jest przyczyną jego błyskawicznej degrengolady. "Plainduncana" łatwo wyśmiać, podkłada się jak dziecko - ale niestety takich jak on jest wśród nas choć niby ledwie 30%, to jednak zbyt wielu, bu ich ignorować i pozwolić im realizować czy nawet tylko popierać chore rojenia pisowsko-kościelnej mafii. No i wiemy, że żadna racjonalna argumentacja ich nie wyleczy. Muszą dostać zdrowo po de.. od swych guru i tworzonej przez nich karykatury systemu społecznego. Póki co - pozostaje jedynie modlitwa za Plain&Co?....

W 2015 r. Daimler zatrudniał w Polsce 247 osób i osiągnął obroty rzędu 3,7 mld zł. W Polsce Daimler AG działa za pośrednictwem sześciu spółek, zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i w Komornikach, więc nie jest to pierwsza akcja koncernu w Polsce. Kiedy taka fabryka powstanie, to przeciętna płaca będzie wynosiła 300 euro, podczas gdy w Niemczech 1200 euro. Czysty biznes. A do tego zwolnienie od podatków w Polsce oraz spora pomocą publiczna. No i Niemcy zainwestują na Dolnym Ślasku:))) Naprawdę dobra pisowska zmiana. Ci, co obiecywali wstawanie z kolan, odpowiednią polityke wobec Niemców, odgrazali się na obcy kapitał i niepłacenie przez inwestorów podatków, powinni się dziś wstydzić, gdyby nie drobny fakt - ciemny lud cieszy się nawet wówczas, gdy mu pluja do zupy. Co widać i słychać po pańskich postach. W czasach, gdy Polska była "w ruinie", toczono pertraktacje m. in. z Land Roverem o lokalizacje w Jaworzu, wiec pomysł był dużo starszy, tylko z innymi inwestorami. Podobnie z inwestycja Lufthansy - Środa Śląska!!! Bardzo dziwne propozycje lokalizacji ze strony władzy, która obiecywała histerycznie obronę polskich interesów przed Niemcami:)))

Oczywiście, że rolę odgrywa interes i kasa. Nie żadne ideologie i zagrywki polityczne. Pani Merkel krzyczy na Putina, a koncerny robią swoje. To samo z Włochami. Tyko naiwniak może kalkulować, że to dzięki dobrej zmianie mamy inwestycje zachodnich firm. Niech sobie ten naiwniak przeliczy wydatki na płace w Polsce i w Europie tychże koncernów. Inną sprawą, według mnie, jest problem kto będzie pracował? Już widać braki ze zdobyciem pracowników. Co będzie za chwilę? Ten milion z Londynu nie wróci, pomimo szczerzenia się polityków do nich. Więc co? Ukraińcy? Spalmy jeszcze kilka ich flag narodowych, na pewno ich zachęcimy do pracy dla nas.

Szkoda, że Lidl i Kaufland i inni różni tacy nie idą w ślady Piotra i Pawła czy choćby Biedronki w relatywnie dość rzetelnym płaceniu podatków. Niemcy przyzwyczaili się do postkolonialnych klimatów w Polsce i teraz jak tylko słyszą zapowiedzi uszczelnienia systemu podatkowego w naszym kraju to wrzeszczą na cały głos, że demokracja u nas jest zagrożona. Gdyby w Warszawie pałowano opozycję tak jak to się robi w Lipsku to Niemcy chyba by zażądali zwołania pilnego posiedzenia zatroskanych narodów w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Czasem jednak zdrowy rozsądek - zwłaszcza w kręgach biznesu - pojawia się i w Niemczech. Niemcy dobrze o tym wiedzą, że Polacy reprezentują stosunkowo wysoką kulturę techniczną ( i nie tylko techniczną zresztą ) więc bezpieczniej produkować silniki do samolotów w Polsce aniżeli w Niemczech rękami Afgańczyków i Syryjczyków.

Zgadzam się całkowicie z Panem, biznes jest biznes i bardzo dobrze. Niemcy mają tania siłę robocza, polscy pracownicy prace i zarobek. Tylko po co kreować jakiś "sukces" tego rządu, który plecie populistyczne bzdury, a działa w sprawie kontraktów z Niemcami tak, jak nakazuje zdrowy rozsadek i ekonomia? Ten rząd szerząc populistyczne badziewie miast edukować te głupia część społeczeństwa, która na nich głosowała, jeszcze utwierdza ją w ciemnocie i podatności na głupie hasła. Ale, jak mi tłumaczono, tak właśnie ma być. Komuna PRL-owska zrobiła piramidalny błąd likwidując analfabetyzm w Polsce i upowszechniając oswiate:)))

do której dostęp bardzo ułatwiły nowe sposoby komunikacji.

Wielki Szacunek dla Pani Sędzi, nie ugięła się, rozważyła "dowody". Czy aby na pewno następny sąd będzie sprawiedliwy? Biorąc pod uwagę sędziów z nadania Kaczyńskiego w TK, nie jest to takie jednoznaczne. Oszuści poszli na L4, bo im nie pasowało posiedzenie (po raz kolejny zastanawiam się nad obłudą lekarzy). Potem jeszcze się tym chełpili. To jak ma postępować obywatel w naszym kraju? Wracamy do " organizowania" i "załatwiania"? Skandal, tacy ludzie będą decydować o zgodności pisowskich ustaw z Konstytucją. W odosobnienie ich , a nie do TK. "Prezydent" zarzucający Panu prof. Rzeplińskiemu łamanie konstytucji, pomimo tego, że to jemu, wiele wysokich gremiów takie łamanie udowadnia. Brakuje słów oburzenia. Raz jeszcze czoła chylę przed sprawiedliwością w osobie Pani Sędzi od sprawy Piniora.

Strony

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]