Reklama

Kongres wielu kultur

Kongres wielu kultur

10.10.2016
Czyta się kilka minut
Nie ma jednej polskiej kultury, jest ich cały archipelag. Niestety, słabo się one ze sobą komunikują – usłyszeliśmy na zakończenie obrad.
Podczas Kongresu odbyła się manifestacja „Nie oddamy wam kultury” Fot. Michał Dyjuk / FORUM
W

W miniony weekend odbył się w Warszawie Kongres Kultury. Był inicjatywą obywatelską. Jego program tworzono oddolnie. Zgłoszono ponad 300 tematów debat, spośród których w internetowym głosowaniu wyłoniono 42, podzielonych na osiem sekcji tematycznych: „Edukacja”, „Europa, migracje, wielokulturowość”, „Kultura dzieci i młodzieży”, „Kultura i demokracja”, „Odbiorcy, uczestnicy, użytkownicy”, „Organizacja, samoorganizacja, instytucjonalizacja”, „Polityki kulturalne” oraz „Twórcy”. Największą liczbę głosów zdobył temat zaproponowany przez Joannę Olech: „Czy kultura dla dzieci ma płeć? Dlaczego tracimy chłopców dla kultury i jak temu zapobiec?”.

Wielu kwestii jednak w ogóle nie poruszono, bo w głosowaniu zdobyły zbyt mało głosów (w tym wszystkie związane z mediami cyfrowymi). Nieprzypadkowo wielokrotnie podczas obrad padało pytanie o „prześlepienia”, o to, co pomijane, przemilczane...

10641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

stać się częścią kongresu w duchu multikulti. On robi swój Kulturkampf, dyskutował nie będzie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]