Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania liturgiczne

12.09.2016
Czyta się kilka minut
18 – 25 września

25. niedziela zwykła: Am 8, 4-7; Ps 113; 1 Tm 2, 1-8; Łk 16, 1-13;
Poniedziałek: Prz 3, 27-35; Ps 15; Łk 8, 16-18;
Wtorek: Prz 21, 1-6. 10-13; Ps 119; Łk 8, 19-21;
Środa: Ef 4, 1-7. 11-13; Ps 19; Mt 9, 9-13;
Czwartek: Koh 1, 2-11; Ps 90; Łk 9, 7-9;
Piątek: Koh 3, 1-11; Ps 144; Łk 9, 18-22;
Sobota: Koh 11, 9 – 12, 8; Ps 90; Łk 9, 43b-45;
26. niedziela zwykła: Am 6, 1a. 4-7; Ps 146; 1 Tm 6, 11-16; Łk 16, 19-31.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ps 113,1-2.4-8) Chwalcie słudzy Pańscy,chwalcie imię Pana.Niech imię Pana będzie błogosławione,teraz i na wieki. Pan jest wywyższony nad wszystkie ludy,ponad niebiosa sięga Jego chwała.Kto jest jak nasz Pan Bóg,co ma siedzibę w górze,i w dół spogląda na niebo i na ziemię. Podnosi z prochu nędzarzai dźwiga z gnoju ubogiego,by go posadzić wśród książąt,wśród książąt swojego ludu. Slowo sluga wydaje sie byc slowem, ktore nie jest tak modne jak na przyklad lider. Chcemy byc tworcami naszych sukcesow no i jesli jest mozliwe prowadzic do sukcesow innych . Tutaj psalmista ma inna propzycje. Bog jest tym, ktory prowadzi, kieruje, rzadzi a ten, kto uznaje Boga otrzymuje tytul slugi. Ale nie jest to taki zwykly sluzacy . Bog chce swego sluge posadzic wsrod ksiazat, chce dac niezwykle przywileje. Jezus Chrystus apostolom mowil, ze sa slugami, a jedoczenie dodawal synami. W oczach Boga sluga to tylko funkcja tej godnosci jaka jest bycie dzieckiem Boga i uczestnikiem Jego bostwa. Kiedy jestesmy slugami Boga jestesmy uczestnikami Jego projektu jaki On ma dla calej ludzkosci. Gdybym nie byl sluga Boga jaki sens mialoby to pisanie. Jesli jestem sluga uczestnicze w projekcie , nie wlasnym ale o jakim zakresie, projekcie dla calej ludzkosci zatem na swoj sposob moge byc posadzony przez Boga na jakims miejscu uprzywilejowanym wsrod ksiazat ducha. Takim miejscem jest to miejsce gdzie moge pisac. Moge pisac wsrod ksiazat ducha nie dlatego, ze mam jakies ksiazece pochodzenie ale jesli jest sie w projekcie Boga ma sie okazje usiasc wsrod ksiazat ducha. Cos takiego czulem kiedy przez program telewizji katolickiej w Kolumbii moglem Kolumbijczykom tlumaczyc na zywo transmisje z wizyty papieza Franciszka w Polsce. Moglem w pewnym sensie byc miedzy ksiazetami Kosciola, kiedy tlumaczylem przemowienia Kardynala Dziwisza, przywitanie prezdenta, wszystkie , akty ceremonialne ten psalm dokladnie opisuje to co mi sie wydarzylo. Bycie sluga Boga, nie oznacza byc liderem no ale nie jeden lider moze pozazdrosci to co daje Bog swym sluga i za to chwala Ci Panie.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]