Reklama

Jak tabloid stał się męczennikiem

Jak tabloid stał się męczennikiem

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Urażony miliarder doprowadził do zamknięcia słynnego plotkarskiego portalu. „Gawker” publikował obrzydliwości, ale też ważne informacje, których nie podejmowały tradycyjne media.
Wrestler Terry Bollea, czyli Hulk Hogan, po kolejnej udanej akcji. Docklands Arena, Londyn, 1991 r. Fot. Nils Jorgensen / REX / SHUTTERSTOCK / EAST NEWS
T

To koniec. Zamykamy się. Żegnajcie. Po 13 latach i na dwa dni przed moimi 50. urodzinami. Jeszcze tylko kilka słów od moich byłych” – ogłosił w poniedziałek 22 sierpnia Nick Denton, założyciel Gawker.com, najsłynniejszego (obok TMZ) portalu plotkarskiego Ameryki.

Mówiąc o „byłych”, miał na myśli redaktorów naczelnych serwisu, którzy zmieniali się mniej więcej co roku. A w listach od nich można było wyczytać gorycz, gniew i zniechęcenie.

Tom Socca pisał: „Prawda przegrała z kłamstwem, ufundowanym za miliard dolarów”.

Choire Sicha: „»Gawker« dowiódł, że zasługuje na swoje miejsce w świecie mediów. Wkrótce przyjdzie moment, że za nim zatęsknicie”.

Josh Laurito: „Przeszło 16 milionów komentarzy, od tych nie do obrony po te inspirujące, było dla nas tyleż powodem do niepokoju, co do dumy”.

Kelly Stout: „Wszyscy mieszkamy w szklanych domach, ale musimy...

11417

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Chyba nawet zawsze taka była (nawet za Nixona, po prostu jest wielu protektorów i wystarczy mieć kogoś do pomocy, a nie walczyć ze wszystkimi). Pomimo, że jestem bardzo przeciwny tezie, że "patologia tłumaczy patologię" to może dla przejrzystości trzeba by porównać to z konkurencyjnymi systemami? Jak takie sprawy się mają w Rosji? Chinach? Turcji? Saudów? i gdziekolwiek? Jest źle, ale i tak Ameryka trzyma poziom naprzeciw konkurencji, jeszcze, choć nie wiadomo jak długo? Jeśli jednej sile (jakiejkolwiek) uda się zapanować nad USA na stałe, to w USA nie będzie już takich problemów, nie będzie "żadnych problemów", będzie tak jak jest gdzie indziej.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]