Reklama

Co nas czeka na Festiwalu Conrada 2018?

Co nas czeka na Festiwalu Conrada 2018?

22.06.2018
Czyta się kilka minut
Olga Tokarczuk, Marcin Wicha, Martín Caparrós, Arundhati Roy, Miljenko Jergović, Wells Tower, Bronka Nowicka, Adam Leszczyński, Ilona Witkowska i wielu innych. Poznajemy gości i program największego festiwalu literackiego w Polsce, z pierwszej ręki: w rozmowie z Grzegorzem Jankowiczem.
Grzegorz Jankowicz i Monika Ochędowska. Fot. Grażyna Makara
Grzegorz Jankowicz i Monika Ochędowska. Fot. Grażyna Makara
W

W tym roku na Festiwalu Conrada stawiamy krytyczne pytanie o „pop” rozumiany jako rdzeń naszego aktualnego doświadczenia kulturowego i politycznego. Poszczególnym dniom tegorocznej edycji przyporządkowaliśmy następujące kategorie: Poprawność, Popularność, Popęd, Populizm, Popkultura, Popłoch, Popyt. Tym, co znika (a może już zniknęło) w świecie opanowanym przez populizm jest rozmowa – jedyne spoiwo społeczne, którego boi się przemoc - pisze Michał Paweł Markowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Conrada, o idei tegorocznej edycji.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy Moniki Ochędowskiej, moderatorki „Tygodnikowej” grupy dyskusyjnej o książkach Book’s not dead, z Grzegorzem Jankowiczem, dyrektorem programowym Festiwalu Conrada.

 

Festiwal Conrada jest organizowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Pełny program znajdą Państwo pod tym adresem.

Zachęcamy do wspierania Fundacji Tygodnika Powszechengo przez FaniMani – robiąc zakupy w sieci mogą Państwo wspierać organizatora Festiwalu Conrada, nie wydając na ten cel ani grosza. Szczegóły znajdują się pod tym adresem.

Zapraszamy także do lektury magazynów conradowskich, które za darmo znajdą Państwo pod adresem powszech.net/conrad

Autor artykułu

Urodzony w 1978 roku. Filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Dyrektor programów...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]