Reklama

Co ma dżuma do cholery

Co ma dżuma do cholery

05.12.2016
Czyta się kilka minut
W niebie – przypuszczam – nie mają teraz łatwo.
O

Od parunastu dni część aniołów, świętych, a może i sam Pan Bóg, zajętych jest z pewnością wysłuchiwaniem płomiennego, wspartego obfitą gestykulacją, pełnego rewolucyjnego zapału przemówienia Fidela Castro, którego wielomóstwo nie pozwala zakończyć procedury jego pośmiertnego sądu szczegółowego. Trzy lata wcześniej na próg świętego Piotra trafił Hugo Chavez i wtedy z pewnością było jeszcze ciekawiej (ten swoje perory lubił umaić dołączaniem akompaniamentu gitarowego). Nie można wykluczyć, że w ramach przygotowań na sąd ostateczny niebianie, nauczeni kontaktami z wodzami latynoskich rewolucji, pożyczą z polskiego Sejmu urządzenie wyświetlające napis: „Czas mija!”.

Fidel w istocie nie musiałby przecież tyle gadać. Swój program społeczny streścić miał kiedyś krótko: „Będziemy jeść skromniej, ale będziemy jeść wszyscy”. Za swojego długiego życia udało mu się zrealizować tylko...

7180

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Posłuszni wiecznie biją czołem przed Bogiem i się do niego modlą, a nieposłuszni siedzą w więzieniu/piekle. ps. przedstawiona w tekście powyżej wizja "sądu bożego" wyraźnie to potwierdza. Bóg ten prawdziwy, a nie z jakiś urojeń sprawia, że człowiek sam siebie jest w stanie sprawiedliwie ocenić, a co się dzieje po takiej ocenie to tylko Bóg wie, a nie uzurpatorzy się na Niego powołujący. ps2. oczywiście nie wykluczam, że moja(?) koncepcja Boga, ta płynąca z mojej podświadomości jest tylko myśleniem życzeniowym (kolejnym, jednym z wielu religijnych urojeń tego świata), lub że tzw. Bóg to tylko bawiący się nami kosmita i rzeczywiście działa według "katolickich" wzorców, nie rozstrzygnę tego intelektualnie, a jednoznaczny akt wiary póki co jest poza moim zasięgiem :))) ps3. czemu niby służy te wstawienie na siłę do "laurki" prezydenta elekta USA? nie podejrzewam by establishment tzw. "Demokratów" był skromniejszy, czyżby w kontrakcie prasowym były obowiązkowe bluzgi pod adresem Trumpa?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]