Reklama

Casa Milà

Casa Milà

10.04.2016
Czyta się kilka minut
Ponurą wiadomość dostałem esemesem, dokładnie o 10.29. Nie była zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się od dawna. On był bardzo chory.
P

Pierwsza myśl? Nie mogę jej odnaleźć. Pamiętam tylko, że tuż przed 10.29 do głowy przyszedł mi Gruzin Herkules Mieładze. Ten sam! Syn bogatego kupca z Władykaukazu. Oskarżony o krwawy mord.

A ściśle mówiąc, było tak: Najpierw scena sprzed lat. Przy Passeig de Gràcia, całkiem niedaleko słynnej Casa Milà w Barcelonie jest ławeczka. Lubiłem tam siadać. Najbardziej rano. Kiedy było chłodno. Zanim do Quadrat d’Or nadciągnęły tłumy. Specjalnie zakładałem białą koszulę i porządne buty. Nawet jeśli przed chwilą skończyłem podróż „szlakiem” Hemingwaya, to i tak uważałem, że przed Casa Milà powinienem wyglądać przyzwoicie.

Dla mnie to nie był cud architektury. Powyginane ściany nie liczyły się szczególnie. Ważne było, że na dachu tego budynku chudy jak patyk Jack Nicholson spotkał śliczną Marię Schneider.

On był reporterem, który uciekał przed samym sobą, ona zaś piękną...

5128

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]