Reklama

Budowa zamiast rozmowy

Budowa zamiast rozmowy

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Za trzy tygodnie poznamy wyniki konkursów na pomniki smoleńskie. Czeka nas wtedy awantura o to, czy na pewno staną przy Krakowskim Przedmieściu.
JERZY GUMOWSKI / AGENCJA GAZETA // Proponowane lokalizacje pomników
JERZY GUMOWSKI / AGENCJA GAZETA // Proponowane lokalizacje pomników
K

Kiedy ogłoszeni zostaną zwycięzcy, komputerowe wizualizacje obiegną portale internetowe i społecznościowe, wieczorne dzienniki i poranne wydania gazet. O ile nie wydarzy się nic mocniejszego, pomniki staną się tematem dnia. Dostaniemy trochę krótkich, ale kategorycznych ocen z Twittera („kicz na maksa”, „dramat”, „to już lepsze pomniki papieża” oraz „piękny, monumentalny i godny symbol wielkiej tragedii”, „poruszające”, „mocne”), wypowiedzą się politycy, być może warszawscy urzędnicy i konserwatorzy zabytków. Jak dobrze pójdzie, ktoś poprosi o jakąś dłuższą niż 140 znaków analizę przedstawionych projektów. Tyle że wtedy na rozmowę będzie już za późno.

Nie przed pałacem

Przypomnijmy fakty. Dwa pomniki mają stanąć na ósmą rocznicę katastrofy, 10 kwietnia przyszłego roku. Pierwszy, poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu, na ulicy gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, niedaleko...

10868

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]