Reklama

Bartek Dobroch potrójnie nagrodzony

Bartek Dobroch potrójnie nagrodzony

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Podczas 23. Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju Bartek Dobroch został potrójnie nagrodzony za swoją biografię himalaisty Artura Hajzera.
A

Autor „Tygodnika” wygrał w kategoriach „Najlepsza górska biografia 2018”, „Nagroda Publiczności” oraz Grand Prix.

Bartek Dobroch i Przemysław Wilczyński w 2013 r. pisali na tych łamach o tragedii podczas zimowej wyprawy Polaków na Broad Peak. Za cykl tekstów poświęconych temu tematowi otrzymali Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego, przyznawaną za najlepsze teksty o sporcie. Dziś można je przeczytać pod adresem powszech.net/broadpeak. Na ich podstawie powstała głośna książka „Broad Peak. Niebo i piekło”. Kilka miesięcy po dramacie na Broad Peak zginął Artur Hajzer, „jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów”, jak pisał po jego śmierci Dobroch na łamach „Tygodnika”. Twórca Polskiego Himalaizmu Zimowego zginął podczas wejścia na Gaszerbrum I. Jego portret pośmiertny autorstwa Bartka Dobrocha znajduje się pod adresem powszech.net/hajzer. Naszemu Autorowi gratulujemy i dziękujemy!

Wszystkie nagrody dla „Tygodnika Powszechnego” i jego autorów znajdziecie Państwo tutaj.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]