Reklama

Azjatyckie Dni Młodzieży

Azjatyckie Dni Młodzieży

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Sułtan Hamengkubuwono X, pełniący funkcję gubernatora Yogyakarty (Indonezja), otwierał Azjatyckie Dni Młodzieży, grając na tradycyjnym instrumencie muzycznym othok-othok.
S

Spotkania młodych katolików organizowane są przez konferencje episkopatów w różnych krajach Azji. W tym roku na indonezyjską wyspę Jawa przyjechało blisko 2 tys. osób z 22 krajów. Podobnie jak na Światowych Dniach Młodzieży, uczestnicy najpierw realizują program w małych grupach, w goszczących ich parafiach, a następnie zbierają się na uroczystościach centralnych. Sułtan udostępnił bezpłatnie na ten cel miejskie centrum kongresowe, gdzie młodzi katolicy oraz zaproszeni przedstawiciele innych wyznań dyskutują na temat wielokulturowości i współpracy między religiami. Indonezja jest największym muzułmańskim krajem świata – liczy 250 mln mieszkańców, z czego 87 proc. jest wyznawcami islamu. Chrześcijanie stanowią 10 proc. społeczeństwa, katolików jest 7,5 mln. Region Yogyakarta jako jedyny w Indonezji zarządzany jest przez sułtana, a nie przez wyłanianego w wyborach gubernatora. Ten przedkolonialny system dziedzicznej władzy zachowany został przez szacunek dla ojca obecnego władcy, który wspierał walkę o niepodległość kraju, a potem poparł wprowadzenie republiki. ©℗

źródło: Vatican Insider

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]