Reklama

Aż do granic

Aż do granic

18.11.2019
Czyta się kilka minut
Wyjście „za próg” to konieczność. Bez niego nie można być uczniem Jezusa – mówi Franciszek w najnowszym wywiadzie rzece.
Siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości na Placu św. Piotra, Rzym, wrzesień 2016 r. STEFANO RELLANDINI / REUTERS / FORUM
W

Wywiad z papieżem to zawsze wydarzenie zasługujące na uwagę. Nie dlatego, że rzadkie czy sensacyjne. Do obecności papieży w mediach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Sensacją był pierwszy wywiad, którego w październiku 1965 r. Paweł VI udzielił Alberto Cavallariemu z „Corriere della Sera”. Albo rozmowa Vittoria Messoriego z Janem Pawłem II przed kamerami włoskiej telewizji – po raz pierwszy w historii – w październiku 1993 r. Od papieża z Polski zaczęła się też tradycja konferencji prasowych w samolocie, podczas „lotów papieskich”. Często i umiejętnie ze środków przekazu korzystał Benedykt XVI (w czasie pontyfikatu i po abdykacji).

Ale nawet niewyjątkowa i niespontaniczna, lecz zaaranżowana z ustalonym wcześniej tematem rozmowa jest żywszym i bardziej przystępnym komentarzem następcy św. Piotra do rzeczywistości aniżeli oficjalne przemówienia czy nawet krótkie, codzienne...

10995

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]