Reklama

Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", regularnie publikuje też w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Pracę dziennikarską zaczynał w nowojorskim „Nowym Dzienniku”. Potem krótko w „Polityce”, następnie pracował w „Dzienniku”.

Artykuły

Donald Trump, Waszyngton, 7 stycznia 2018 r. / Fot. Andrew Harnik / AP / EASTNEWS
08.01.2018
Prezydent USA i jego najbliżsi o książce „Fire and Fury: Inside the Trump White House” mówią, że to stek insynuacji i zapowiadają serię pozwów. Krytycy głowy państwa twierdzą, że tylko...
31.10.2017
Jeden z najpotężniejszych ludzi w Hollywood, Harvey Weinstein, odchodzi w niesławie bandyty i gwałciciela. Ale jego historia to tylko wierzchołek góry lodowej.
17.10.2017
Obywatele sprowadzeni wyłącznie do roli pracowników i konsumentów nie będą korzystać z demokracji.
19.09.2017
Michael J. Sandel, filozof: Jedyną odpowiedzią na kryzys polityczny, któremu stawiamy teraz czoło, jest odkrycie na nowo demokratycznej obywatelskości.
11.09.2017
Jakub Urbanik, prawnik: Jeśli Trybunał w Strasburgu weźmie pod uwagę skalę społecznej akceptacji dla związków osób tej samej płci w Polsce, powinien nakazać ich formalizację.
21.08.2017
W Stanach Zjednoczonych nie ustaje ferment po tym, jak w Charlottesville w Wirginii, podczas demonstracji tzw. białych suprematystów, czyli apologetów wyższości białej rasy, w...
16.08.2017
Trzy dni po tym jak apologeci wyższości białej rasy zorganizowali marsz na kampusie Uniwersytetu Virginia, skutkiem czego wybuchły zamieszki w jakich zginęły trzy osoby, prezydent Trump...
31.07.2017
W Ameryce trwa spór o wizję i zaangażowanie chrześcijan w politykę. Przeciwko konserwatystom popierającym Donalda Trumpa stanęła trójka kardynałów mianowanych przez Franciszka.
31.07.2017
Kończy się właśnie najgorszy od zaprzysiężenia tydzień Donalda Trumpa.
28.07.2017
Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich: Wymiar sprawiedliwości w wielu miejscach wymaga zmiany. Ale reforma na podstawie ustawy o ustroju sądów ich nie naprawi.

Strony