Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Krytyczka filmowa „Tygodnika Powszechnego”. Pisuje także do pisma „EKRANy”, „Kino” i miesięcznika psychologicznego „Charaktery”. Jest współautorką takich publikacji, jak: „Panorama kina najnowszego”, „Szukając von Triera”, „Encyklopedia kina”, „Encyklopedia filmu religijnego”, „Nowe kino Turcji” czy „Polish Cinema Now!”. Jest członkinią Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Była jurorką licznych festiwali w kraju i za granicą (m.in. Karlove Vary, Stambuł, Moskwa, Ankara, Oberhausen, Hong Kong, Kair, T-Mobile Nowe Horyzonty, Off Plus Camera, Planete Doc). Pracuje też dla Krakowskiego Festiwalu Filmowego, współtworząc jego program dokumentalny. W 2014 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa.

Kontakt z autorką: piotrowska@tygodnik.com.pl

Artykuły

15.10.2018
„Climax” jest przede wszystkim czysto filmową jazdą. Przeżyciem ekstremalnym, bliskim halucynacyjnego koszmaru, wymykającym się werbalnemu opisowi.
09.10.2018
Wizerunek człowieka szorstkiego i nieprzystępnego, a przy tym skrywającego w sobie tajemnicę, czynił z niego guru o zasięgu globalnym. Jego agnostyczne „nie wiem” brzmiało niczym najgłębsza...
09.10.2018
Polski dokument artystyczny skazany jest na obieg prawie wyłącznie festiwalowy. Nie musi tak być. Producenci i twórcy biorą sprawy w swoje ręce.
Arkadiusz Jakubik w filmie "Kler" / materiały prasowe
27.09.2018
Pokazawszy patologie na różnych szczeblach hierarchii, naśmiawszy się z jakże ludzkich przywar i systemowych anomalii, Smarzowski zaczyna drążyć głębiej.
Joanna Kulig w filmie „Zimna wojna” / Kino Świat
24.09.2018
Zakończył się 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Konkurs główny był nadzwyczajnie bogaty. Obok mocnych filmów zaangażowanych wybijały się te, które wyrazistym charakterem...
17.09.2018
Matteo Garrone wciągając w historię, równocześnie pozostawia swego widza trochę na zewnątrz, z rozłożonymi bezradnie rękami. Budzi w nim litość i trwogę, ale ten emocjonalny wstrząs nie...
10.09.2018
Afroamerykanin i Żyd jako piąta kolumna w Ku Klux Klanie? – to mógł wymyślić tylko reżyser, który zjadł zęby na walce ze stereotypami i potrafi przekuć je we własną broń.
03.09.2018
Samuel Maoz zaprasza do emocjonalnego fokstrota: krok w przód, krok w bok, krok w tył... Dostajemy naraz wszystkie odcienie rozpaczy, a za chwilę, za pomocą wisielczego humoru, następuje...
27.08.2018
Czy opowieść o radzieckim punk rocku da się dziś czytać jako wezwanie do buntu?
20.08.2018
Eksplozja talentów, wysyp międzynarodowych nagród, bliskie spotkanie z rodzimą publicznością trwały w przypadku czeskiej Nowej Fali zaledwie kilka lat – były to jednak wspaniałe lata.

Strony