Reklama

Ładowanie...

ATAK NA UKRAINĘ

Chersoń, 12 listopada 2022 r. / FOT. PAWEŁ PIENIĄŻEK

Wojna o istnienie Ukrainy trwa: mimo ofiar i zniszczeń, ukraińska armia i społeczeństwo stawiają opór Rosji. Jakie mają szanse? Co będzie dalej? Jak Zachód i Polska, a także każdy z nas z osobna, możemy odpowiedzieć na ich wezwania o pomoc?

Sytuację w Ukrainie śledzimy na bieżąco, w aktualizowanym serwisie specjalnym znajdą Państwo artykuły, wideo, zdjęcia i podkasty:

• Korespondent wojenny Paweł Pieniążek przesyła bieżące relacje z Kijowa, Charkowa i Donbasu
• Analizy i scenariusze polityczne kreślą: szef działu Świat „Tygodnika” Wojciech Pięciak, Wojciech Konończuk, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, oraz specjalistka ds. Rosji Anna Łabuszewska
• W Podkaście Powszechnym Paweł Pieniążek opowiada, jak przebiega inwazja, a Anna Łabuszewska wyjaśnia, dlaczego Putin zaatakował Ukrainę


SŁAWA UKRAINY: Historia walki, oporu, poświęcenia. Solidarności i pomocy. To także nasza historia. NAJNOWSZE WYDANIE SPECJALNE JUŻ W SPRZEDAŻY. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

Wszystkie artykuły

20.03.2023
Miło sobie wyobrazić rosyjskiego prezydenta za kratami. Ale w decyzji Trybunału w Hadze ważniejsze – choć mniej symboliczne – są zarzuty pod adresem jego urzędników.
20.03.2023
Wciąż są tu duże szpitale i internaty, odpowiedniki naszych domów opieki. Ale gdy priorytet budżetu to obronność, ich sytuacja jest trudna.
17.03.2023
Jestem z pokolenia, które kształtował rozchwiany postsowiecki świat ciągłych zmian. Na naszą młodość wpłynęły Czarnobyl, bieda transformacji i kolejne rewolucje. Teraz jesteśmy na wojnie –...
17.03.2023
Dwie informacje o takiej wadze gatunkowej, podane przez polskie władze niemal równocześnie, to raczej nie jest przypadek.
09.03.2023
Ramzan i cały ród Kadyrowów niepodzielnie rządzi Czeczenią z nadania Kremla od prawie 20 lat. Teraz przywódca republiki na następcę lansuje swojego najstarszego syna.
06.03.2023
Siły ukraińskie miałyby znacznie łatwiejsze zadanie, gdyby Zachód zdecydował się na dostarczenie im artylerii rakietowej dalekiego zasięgu. Jednak państwa zachodnie wciąż się boją, że...
06.03.2023
Ersatz domu i intymności to nadal, rok po wybuchu wojny, rzeczywistość mieszkańców jednego ze zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w Krakowie. Ale też dziesiątek podobnych miejsc w Polsce.
04.03.2023
Brygady imienia Czarnych Zaporożców lub księcia Ostrogskiego – w doniesieniach z trwającej dziś wojny pojawiają się takie nazwy ukraińskich jednostek.Do jakiej tradycji z historii nawiązują?
27.02.2023
Ukryty wśród moskiewskich bloków pomnik Łarysy Petriwny Kosacz-Kwitki stał się ­miejscem cichego protestu Rosjan wobec inwazji na Ukrainę.
26.02.2023
Wojskowi medycy codziennie ratują rannych żołnierzy na froncie. Ich życie zależy od tego, jak szybko uda się im udzielić pierwszej pomocy i przewieźć na tyły do szpitala.

Strony