Atak na Ukrainę

Serwis specjalny

Atak na Ukrainę

Wojna o istnienie Ukrainy trwa: mimo ofiar i zniszczeń, ukraińska armia i społeczeństwo stawiają opór Rosji. Jakie mają szanse? Co będzie dalej? Jak Zachód i Polska, a także każdy z nas z osobna, możemy odpowiedzieć na ich wezwania o pomoc? Sytuację w Ukrainie śledzimy na bieżąco, w aktualizowanym serwisie specjalnym znajdą Państwo artykuły, wideo, zdjęcia i podkasty.

Korespondencje:

Morze zostało za frontem
Dla ludzi z Zaporoża odpoczynek nad wodą był rytuałem. Za sprawą kolejnych etapów rosyjskiej agresji – aneksji Krymu i inwazji – utracili miejsca, które znali od dziecka.
Wojna dronów
Ciężkie działa, czołgi, lotnictwo – w XX wieku to one zrewolucjonizowały sposób prowadzenia działań wojennych. Dziś na froncie ukraińsko-rosyjskim trwa rewolucja dronów. Są wszędzie.
Akcja ratownicza po ataku rakietowym na restaurację Ria w Kramatorsku. Ukraina, 27 czerwca 2023 r. / WOJCIECH GRZĘDZIŃSKI / ANADOLU / GETTY IMAGES
WOJCIECH GRZĘDZIŃSKI: Tracisz nagle dwie córki, tracisz swoją przyszłość, całe swoje życie. Jak to ogarnąć? Ten dramat dotyka tutaj całe pokolenia.

Rozmowy

Niech nikt nie mówi, że o tym nie wiedział
CHRISTINA LAMB, reporterka wojenna: Kobiety, z którymi rozmawiałam, mówiły: chcemy, by nasze historie zostały opowiedziane, ale chcemy opowiedzieć je w nasz sposób, w miejscu, które nam odpowiada. A przede wszystkim się nie spieszyć.
Peter Caddick-Adams: Nie będzie żadnej inwazji na Polskę, choć wysuwanie takich gróźb odpowiada Putinowi.
Na zdjęciu jako żołnierz batalionu ochotniczego. Marzec 2022 r. / ARCHIWUM PRYWATNE
ALISA KOWALENKO: Żyję, i to już wiele. Przebywanie na froncie otwiera różne zakamarki duszy. Czasem ciężko znaleźć nadzieję i radość.

Artykuły na ten temat