Anna Łabuszewska: rosyjska ruletka

Serwis specjalny

Rosyjska ruletka

Co dziś dzieje się w Rosji? Czy ten kraj da się zrozumieć? Jaka przyszłość go czeka? Co czwartek zapraszamy do autorskiego serwisu Anny Łabuszewskiej, eskpertki ds. rosyjskich.

Zobacz także

Kim Dzong Un odwiedził kosmodrom Wostocznyj w obwodzie amurskim. Był także w Komsomolsku nad Amurem, ważnym ośrodku zbrojeniówki. Czy to zwiastun zbliżenia dyktatur, czy tylko spektakl, który ma drażnić USA?
Władimir Putin podczas spotkania z załogą czołgu T-80. Moskwa, 24 sierpnia 2023 r. / fot MIKHAIL KLIMENTYEV / AFP / EAST NEWS
Rosjanie pójdą głosować w marcu 2024 roku. Cała machina propagandowa Kremla dostała jasny cel: Putin ma wygrać z wynikiem 80-90 procent. Uda się?
Wraz z wyeliminowaniem Prigożyna Putin odzyskał (może tylko chwilowo) sterowność. Zgodnie z bandyckim kodeksem zemścił się, odzyskując tym samym autorytet w grupie trzymającej władzę.

W latach 1992-2019 związana z Ośrodkiem Studiów Wschodnich, specjalizuje się w tematyce rosyjskiej, publicystka, tłumaczka, blogerka („17 mgnień Rosji”). Od 1999 r. stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Od początku napaści Rosji na Ukrainę na stronie „Tygodnika Powszechnego” prowadzi autorską rubrykę „Rosyjska ruletka”, w której co tydzień (w czwartki) ukazuje się nowy tekst o sytuacji w Rosji.

Kontakt z autorką: labuszewska@tygodnik.com.pl

Artykuły na ten temat