Reklama

Anioł z żyłką do hazardu

Anioł z żyłką do hazardu

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Liczą, że spośród setek biznesplanów wyłowią ten, który rozwinie się w firmę na miarę Google made in Poland. A wiedzy i pomocy, którymi się dzielą, nie da się przeliczyć na pieniądze.
A

Aniołowie Wima Wendersa (kto widział „Niebo nad Berlinem”, już zawsze będzie tak wyobrażać sobie aniołów, a nie jako eteryczne zjawy albo postacie z jasełek) cytują Rilkego i prowadzą filozoficzne dialogi, a spod obszernych płaszczy nie zawsze wystają im skrzydła.

Aniołowie biznesu, zabiegani, trudno uchwytni, wpatrzeni w technologiczne trendy, notowania giełdowe i tabelki Excela, używają takich słów jak optymalizacja kosztów, garnitur ludzki, wartość dodana, komercjalizacja i kreatywność. I nie są całkiem bezinteresowni, choć gdy uznają, że warto, też dadzą wiele, ryzykując niemało.

GRANICĄ JEST NIEBO

Anioł pierwszy: Szymon Kurzyca. Nietypowy, bo właściwie pomocnik aniołów albo anioł-organizator, jak mówi o sobie. Zarządza anielską siecią, więc o takich jak oni wie wszystko. Sam kiedyś był po drugiej stronie. Piął się w górę szybko, bo i...

10789

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]