Reklama

Ale co z krową?

Ale co z krową?

18.10.2021
Czyta się kilka minut
„TP” 40 / 2021
B

Bardzo lubię czytać „Smaki”, choć nigdy nie skorzystałam z żadnego podawanego w tej rubryce przepisu. Ostatnio red. Paweł Bravo zajął się pochwałą biesiadowania, w szczególności biesiadowania na urodzinach znanego dziennikarza. Nie zająknął się jednak o tym, że posłowie byli wtedy „na wagarach”, bo właśnie Marian Banaś w pustej sali sejmowej zaczął swoje sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli za 2020 r. Skoro opozycja krytykowała posłów Prawa i Sprawiedliwości za opuszczenie sali sejmowej podczas sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich, za wychodzenie demonstracyjne Kaczyńskiego i jego posłów podczas rozliczania kosztów tzw. wyborów kopertowych, to nie można pochwalać teraz, że posłowie Platformy Obywatelskiej niewinnie pojawili się na urodzinach. Przecież za to m.in. dostali reprymendę od Tuska. Pan Bravo nazywa to „byle pretekstem”, a żenadą przepraszanie. Przypomina mi to opowieść księdza, który słucha spowiedzi chłopa kajającego się za kradzież sznurka: „No to nie jest jakiś wielki grzech”. „Ale co było na końcu tego sznurka?” – spytał ksiądz, jak już rozgrzeszony chłop odchodził od konfesjonału? „Krowa” – odpowiedział chłop, zadowolony z niskiej pokuty. Samo biesiadowanie to byłby ten sznurek. Ale co z krową?

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bo niesmaczne jest pochwalanie napychania sobie brzuchów w czasie gdy mają społecznie ważną robotę, a przysięgali. Po co poszli do sejmu? Napychać sobie brzuchy?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]