Reklama

A co z etyką?

A co z etyką?

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Choć zgodnie z prawem szkoły mają obowiązek zapewnienia lekcji etyki w miejsce katechezy, przepis ten w większości z nich pozostaje fikcją.
B

Brak możliwości wyboru lekcji etyki narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Taki werdykt wydał Trybunał w Strasburgu po tym, jak w 2002 r. Urszula i Czesław Grzelakowie złożyli skargę na państwo polskie w sprawie swojego syna, któremu szkoła uniemożliwiła uczęszczanie na lekcje etyki w szkole.

W lipcu tego roku z pytaniem, jak MEN zamierza realizować wyrok Trybunału w Strasburgu, zwrócił się do resortu zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. "RPO w dotychczasowych wystąpieniach wielokrotnie zwracał uwagę na kwestię braku realnej możliwości uczęszczania przez zainteresowanych uczniów na lekcje etyki. Problem stanowi nie tylko kwestia dostępności lekcji etyki, ale także brak właściwego przygotowania nauczycieli wykładających etykę" - napisał w liście do MEN Stanisław Trociuk.

Rzecznik prasowy MEN Grzegorz Żurawski...

2577

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]