Reklama

6 - 12 czerwca 2009

6 - 12 czerwca 2009

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Gandhi - eunuch Boga
D

Dokumentalny, Wielka Brytania 2001, Planete, sobota 6 VI, 22.45

Biograficzna opowieść o jednym z największych bohaterów w historii XX wieku stara się nie tylko rejestrować najważniejsze zdarzenia z życia Mahatmy. Film jest także duchową podróżą w świat filozofii i religijności Gandhiego, które ukształtowały jego wyjątkową polityczną postawę, a tym samym znacząco wpłynęły na losy jego kraju.

Kochankowie z Marony

Dramat, reż. Izabella Cywińska, Polska 2005, TVP 1, niedziela 7 VI, 22.55

Nazwisko Iwaszkiewicza jak mało którego twórcy z kręgu literatury polskiej odcisnęło się na historii naszego kina. Przed nami druga (po wersji Jerzego Zarzyckiego z 1966 roku) próba zmierzenia się z jednym z najbardziej niepokojących jego opowiadań. W adaptacji Cywińskiej znalazło się miejsce dla tłumionych...

1964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]