Reklama

4 - 11 lipca 2009

4 - 11 lipca 2009

30.06.2009
Czyta się kilka minut
Dom Saddama
M

Miniserial, HBO, reż. Alex Holmes, Jim O’Hanlon, Wielka Brytania/USA 2008, odc. 1 sobota, 4 VII, 22.00

Cokolwiek napisał, stawało się prawem. Uważał się za następcę Proroka i własną krwią przepisywał Koran. Był jednym z najbardziej bezwzględnych satrapów drugiej połowy minionego stulecia, a jednocześnie rządząc opierał się na najbardziej archaicznej, plemiennej tradycji. Serial rekonstruuje drogę, jaką Saddam Husajn przeszedł od zdobycia władzy aż do upadku w 2003 r.

Szalom - koncert na Szerokiej

Koncert, Polska 2009, TVP 2, niedziela, 5 VII, 21.45, 23.20

Po raz 19. na krakowskim Kazimierzu rozbrzmiewać będą rytmy klezmerskie, sefardyjskie, cygańskie w wykonaniu najlepszych muzyków z całego świata, często w niekonwencjonalnych, współczesnych aranżacjach. Tradycyjnie podczas koncertu finałowego...

1867

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]