Reklama

13 - 17 grudnia 2009

13 - 17 grudnia 2009

08.12.2009
Czyta się kilka minut
Sześć tygodni
D

Dokumentalny, reż. Marcin Janos Krawczyk, Polska 2009, TVP 1, niedziela 13 XII, 16.00

Przed dwoma tygodniami jury prestiżowego festiwalu IDFA w Amsterdamie uznało ten film za najlepszy krótkometrażowy dokument. Polski debiutant zajmuje się w nim sytuacją noworodków i ich matek, które mogą w ciągu sześciu tygodni zrzec się praw rodzicielskich. Film jest liryczną impresją na temat losu dzieci i dylematów kobiet, które decydują się podjąć tę nieodwracalną decyzję.

Świąteczne opowieści

Komediodramat, reż. Arnaud Desplechin, Francja 2008, Canal+, wtorek 15 XII, 21.00

W ostatnim czasie rodzinne patologie i traumy stały się domeną seriali czy telenowel. Również w filmie Desplechina na familię Vuillardów spadają wszelkie możliwe plagi: śmiertelna choroba synka, uzależnienie od alkoholu, choroba...

2013

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]